Wpływ mezoterapii na cellulit

Cellulit, czyli tak zwana pomarańczowa skórka, to zmora wielu kobiet na całym świecie. Wygląda nieestetycznie i doprowadza do frustracji, zwątpienia w siebie i własną atrakcyjność. Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które potrafią pomóc w pozbyciu się tego uporczywego problemu. Tym bardziej, że dotyka on kobiety niezależnie od wieku oraz budowy ciała, mitem jest bowiem to, że dotyka wyłącznie pań o obfitych kształtach.

Mezoterapia – sposób na cellulit

Niektóre kobiety podejmują trud samodzielnej walki z cellulitem w domu, jednak jest to zadanie żmudne, a efekty niekoniecznie są satysfakcjonujące. Warto natomiast udać się na zabieg- mezoterapia na cellulit może zdziałać o wiele więcej i w krótszym czasie. Polega na tym, że powierzchnię skóry nakłuwa się bardzo cienkimi igłami iniekcyjnymi, za pomocą których do tkanek przedostają się substancje aktywne. Skóra otrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia, odżywienia i jest o wiele lepiej ukrwiona – tym samym jej kondycja znacząco się poprawia. W skład aplikowanej mieszanki wchodzą między innymi witaminy, peptydy oraz mikroelementy. To wszystko ma wpływ na pozbycie się cellulitu, który może występować z różnych przyczyn – genetycznych, czy krążeniowych. Do jego powstawania może przyczynić się również prowadzenie siedzącego trybu życia, który praktykuje obecnie wiele osób. Mezoterapia na cellulit rozbija powstałe grudki komórek tłuszczowych otoczonych wodą zmieszaną z toksynami. To nic innego, jak produkty uboczne, które gromadzą się w wyniku przemiany materii. Stąd do rozrostu lipidów jest już bardzo krótka droga. Co gorsze, struktury powstające z tłuszczu stają się na tyle zwarte, że trudno się ich pozbyć, dlatego cellulit jest tak trudnym przeciwnikiem.

Efekty mezoterapii w walce z cellulitem

Mezoterapia na cellulit ma przede wszystkim trzy cele – poprawę metabolizmu, stymulację produkcji kolagenu i elsastyny oraz nawilżenie skóry w newralgicznych miejscach. Tkanka tłuszczowa jest skutecznie niwelowana, a w wyniku tego skóra staje się gładka i wygląda estetycznie. Jeżeli efekt „pomarańczowej skórki” utrzymuje się długo w zaawansowanej fazie całkowite pozbycie się jej może potrwać nieco dłużej. Mimo dużej skuteczności mezoterapii w walce z cellulitem, nie zawsze istnieje możliwość skorzystania z tego zabiegu medycyny estetycznej. Przeciwwskazaniami są między innymi ciąża oraz okres laktacji, czy choroby nowotworowe i cukrzyca. Wykluczenie tej możliwości dotyczy także osoby, u których stwierdzono infekcje skóry, na przykład łuszczycę. Podobnie wygląda sytuacja zażywania leków przeciwzakrzepowych, czy sterydów. W przypadku braku przeciwwskazań, konieczne jest przestrzeganie kilku najważniejszych zasad po zabiegu. Przez okres tygodnia po mezoterapii niewskazane jest korzystanie z jakichkolwiek zabiegów rozgrzewających, a także sauny. Mogłoby wówczas dojść do uszkodzenia naskórka, innych zaleceń nie ma. Nie ma potrzeby korzystania ze zwolnienia lekarskiego, niemal od razu można wrócić do codziennych obowiązków.