Włosy średniej długości – cięcie z umiarem

Włosy średniej długości są świetnym rozwiązaniem przy wizerunkowej zmianie, ponieważ nie niosą za sobą konsekwencji ścięcia radykalnego włosów. Takie uczesanie klasyczne doda powagi oraz także odrobiny elegancji. Fryzurki do ramion są polecane przede wszystkim kobietom, których twarz jest lekko zaokrąglona.

Proste cięcie

Proste cięcie do linii ramion to tak naprawdę fryzura klasyczna oraz ponadczasowa. Podkreśla ona urodę kobiet o twarzy okrągłej. Z grzywką czy też bez będzie prawdziwym wyrazem kobiecości, ale także prostoty. Włosy średniej długości pasują kobietom w zasadzie w każdym wieku. Także tym, które sobie cenią klasyczny oraz komfortowy styl ubierania. Współgrają świetnie z bluzeczkami, które są zapięte pod szyję, ze stójkami, golfami bądź też kołnierzykami.

Włosy o średniej długości (do ramion) nosić mogą przede wszystkim kobiety, które mają twarz okrągłą lub kwadratową, filigranową budowę ciała oraz także kobiety z pełnymi oraz kobiecymi biodrami. Fryzura do ramion jest odpowiednia przy każdym rodzaju włosów – kręconych, prostych oraz falowanych (fryzura szczególnie dobrze wygląda przy falach lekkich, ponieważ wtedy sprawia wrażenie pełnej lekkości).

Włosy cienkie, słabe czy też zniszczone źle się układają, gdy są one dłuższe niż do samych ramion. Dlatego też fryzura ta jest dobrym rozwiązaniem pod pielęgnacyjnym względem. Gdy ścinamy włosy, to wzmocnimy je, a do tego nadamy im połysku właściwego czy też pozbędziemy się końcówek rozdwojonych.

Komu taka fryzura nie pasuje?

Na sam koniec pragniemy zwrócić uwagę na typy urody, przy których fryzurka do ramion skutkuje jedynie pogorszeniem wyglądu danej osoby. Na pewno nie powinny się na takie cięcie decydować kobiety, które:

– mają twarz bardzo drobną (fryzura będzie po prostu zbyt duża do buzi),

– są masywnej budowy (taka fryzura niestety poszerza).

– są bardzo niskie (fryzura do ramion optycznie zmniejszy nasz wzrost),

– są bardzo szczupłe i wysokie (cięcie do ramion znacznie obciąży posturę wizualnie).

Cięcie klasyczne do ramion zmienić można troszeczkę przy wprowadzeniu grzywki na bok lub też wycieniować mocno. Wówczas takowa fryzura pasować może na przykład osobom o budowie masywnej ciała. Jednak nie należy za bardzo przesadzać przy „unowocześnianiu” jej, ponieważ miejmy na uwadze, że istotą tutaj jest klasyczne, jak i także bardzo proste cięcie. Niektóre kobiety niestety przesadzają i efekt nie jest czarujący. Nie dopuśćmy do tego. Lepiej poradzić się doświadczonego fryzjera, który coś ekstra dla nas wymyśli.