Włosy długie cieniowane warstwowo – czy dobrze się noszą?

Musimy przyznać, że włosy długie cieniowane warstwowo w dzisiejszych czasach cieszą się niezmierną popularnością. Zapoznajmy się z tą fryzurą i oceńmy czy jest to ciekawa opcja dla nas?

Świetny sposób na uzyskanie fryzury stopniowej

Sposobem najlepszym na zmianę fryzury jest skorzystanie z usług w fryzjerskim salonie. Pod okiem czujnym profesjonalisty powstać może uczesanie, które będzie nie tylko odpowiednio dopasowane do urody danej kobiety, ale także łatwe do układania samodzielnego w zaciszu domowym. Ta cecha jest niezwykle istotna, ponieważ nowa fryzura będzie wyglądała zachwycająco jedynie po wyjściu od fryzjera, ale po każdorazowym umyciu oraz ułożeniu w domu włosów. Aby to w ogóle było możliwe, bardzo ważny jest sam sposób, w który włosy obcinane są. Wykorzystywanie narzędzi nieodpowiednich oraz także fryzjerskich technik przynieść może zdecydowanie więcej szkód aniżeli pożytku.

Obecnie do akcesoriów przestarzałych u fryzjerów należy żyletka czy też degażówka. Degażówka to nożyczki o bardzo charakterystycznym wyglądzie z ostrzami ząbkowanymi, jednym bądź dwoma. Użycie takiego rodzaju sprzętu fryzjerskiego się przyczyniało do zniszczenia samej struktury włosów oraz ich osłabienia. W efekcie doprowadzało to do rozdwajania oraz także puszenia się końcówek. Akcesorium najlepszym do długości stopniowania włosów są bardzo ostre fryzjerskie nożyczki. Dzięki nim osiągnąć można efekt naturalny bez uszkodzenia samej struktury włosów.

Jak układać włosy długie cieniowane warstwowo?

Jeśli chodzi o włosy długie cieniowane warstwowo bardzo ważna jest sama technika w stopniowaniu. Dzięki temu fryzura będzie sprawiała wrażenie znacznie bujniejszej oraz gęstszej. Jest to zatem metoda idealna dla kobiet o włosach rzadkich. Jednak należy uważać, aby nie przesadzić z cieniowaniem zbyt mocnym. Zachowanie proporcji odpowiednich pomiędzy warstwami poszczególnymi włosów pozwoli uzyskać naturalniejszy oraz efektowniejszy wygląd. Z kolei, jeśli wycieniowane będą jedynie same końcówki, to całe uczesanie będzie kształtu regularnego oraz wpłynie korzystanie na nasze rysy twarzy, które się staną bardziej miękkie oraz zaokrąglone. W związku z powyższym, wybór takowego cięcia jest szczególnie odpowiedni dla kobiet o pociągłych oraz niesamowicie szczupłych buziach.

Cieniowane długie oraz także półdługie włosy możemy upinać z powodzeniem w przeróżne formy. Większą trudnością sprawiać nam mogą włosy krótkie, które stopniowane są, ponieważ jest je trudno wszystkie zebrać oraz spiąć trwale, bez wysuwania kosmyków pojedynczych spod gumki czy też spinki.