Wianek ślubny zamiast welonu – jak wybrać odpowiedni?

happy bride in white dress and wreath showing wedding ring on finger in forest

Wiele panien młodych rezygnuje z klasycznego welonu na rzecz modnego wianka. Jaki wianek ślubny wybrać? Jak dopasować go do kreacji? W poniższym artykule znajdziesz garść wskazówek.

Wianek dopasowany do stylu sukni ślubnej

Wianek ślubny, podobnie zresztą jak wszystkie akcesoria noszone w tym wyjątkowym dniu, powinien zostać dopasowany do stylu sukni, a także stylistyki otoczenia i całej aranżacji ślubnej. Na przykład, delikatny, naturalny wianek z białymi, niewielkimi kwiatami pięknie prezentuje się jako dodatek do kreacji w stylu boho lub rustykalnym. Z kolei wersja z dużymi, intensywnie kolorowymi kwiatami sprawdzi się w przypadku pań młodych poszukujących niebanalnego, zwracającego uwagę akcesorium. Kwiatowy wianek wygląda pięknie także w zestawieniu z koronkową, romantyczną sukienką.

Smiling wedding couple dancing in hall

Wianek z żywych czy sztucznych kwiatów?

Mimo że wianek ślubny znakomicie prezentuje się w stylistyce nawiązującej do natury, to lepiej nie decydować się na model wykonany z żywych roślin. Przyczyna jest prosta – krótka żywotność wianka. Jeśli nawet wykonasz go niedługo przed ślubem, to w wyniku zmian temperatury oraz ruchu (np. żywiołowego tańca na parkiecie) kwiaty szybko stracą blask, zwiędną i opadną. Niestety, wianek ślubny z żywych roślin najpewniej nie doczeka nawet do sesji zdjęciowej.

Dlatego też lepszym rozwiązaniem są wianki wykonane z kwiatów syntetycznych. Nie musisz obawiać się, że będą prezentowały się sztucznie i nieefektownie. Wianki wykonywane ręcznie przez rękodzielników, takie jak dostępne w sklepie Artyferia.pl, stanowią elegancki, bardzo gustowny dodatek do weselnej kreacji. Do ich wytworzenia wykorzystywane są wysokiej jakości komponenty, które wyglądają jak prawdziwe, żywe kwiaty.

Różne rodzaje wianków

Wybierając wianek ślubny, zwróć również uwagę na jego rodzaj. Wyróżnia się kilka typów wianków, wśród których z pewnością znajdziesz wersję najlepiej pasującą do Twojej kreacji. Wianek z rozbudowanym jednym bokiem to model, w którym rośliny są umieszczone po jednej stronie. To bardzo dziewczęcy, subtelny gadżet, który pięknie prezentuje się w romantycznych, koronkowych kreacjach.

Klasyczny wianek całkowicie upleciony z kwiatów może składać się z jednego gatunku lub też wielu przeplatających się między sobą roślin. To bardzo efektowna wersja wianka, dodająca charakteru każdej stylizacji.

Możesz też wybierać spośród wianków typu opaska. To model upleciony na usztywnionym stelażu, na którego środku znajdują się kwiaty. Aby go nałożyć, wystarczy go wsunąć na włosy, tak jak zwyczajną opaskę. Zaletą tej wersji jest nie tylko ładny wygląd, ale też utrzymywanie w ryzach fryzury. Dzięki niej niesforne kosmyki nie wpadają do oczu. To sprawia, że wianki tego typu cieszą się dużą popularnością jako gadżety noszone na co dzień, nie tylko do ślubnych sukni. Możesz zdecydować się na opaskę z delikatnymi, białymi kwiatami, która świetnie sprawdzi się w zestawieniu z sukienką weselną, ale także na model z wielokolorowymi roślinami, który doskonale uzupełni codzienną stylizację w stylu boho.