z czym kojarzy się wesele? Niezależnie od tego czy je przygotowujemy czy „tylko” w nim uczestniczymy – z przyjemnością. Jeśli wcześniej byliśmy odpowiedzialni za jego naszykowanie, jest to frajda okupiona dużą ilością stresu, wyrzeczeń, kłótni oraz kalkulacji. Czy warto było się tak męczyć? Patrząc na humory i zabawę gości – jak najbardziej!
Żeby wesele stało się „najlepszą imprezą w życiu”, trzeba zadbać o zespół muzyczny, suto zastawione stoły, czy alkohol i napoje. Choć wódka w dalszym ciągu króluje, powoli w kwestii alkoholu na wesele, zaczynamy doceniać wina, piwa (także ich wersje bezalkoholowe). Toasty mogą być w końcu wznoszone na wiele sposobów.
Wybór napojów oraz wódki na wesele może powodować rozdrażnienie czy rozczarowanie, dopóki nie pojawimy się z pomocą my – Grupa Grabiec, profesjonalni doradcy weselni.
Hurtownia Grupy Grabiec – tu się dzieje magia
Jesteśmy hurtownią alkoholu oraz napojów, wyspecjalizowaną w weselach. Oczywiście zaopatrujemy też sklepy, restauracje czy puby, ale to właśnie uroczystości ślubne, są ulubionym polem działania.
Wystarczy podać ilość gości, budżet i pobieżnie preferencje, a my wszystko dopniemy na ostatni guzik”. Wiemy jaki szampan nie jest „kwasem”, która wódka jest topowa, a jaką można przyjemnie zaskoczyć. Przeliczymy ilość potrzebnych flaszek każdego alkoholowego i bezalkoholowego trunku. Nie zapomnimy:
- o dzieciach,
- kobietach w ciąży/abstynentach,
- wybrednych.
Przypomnimy o dodatkowych butelkach wódki na wesele (bramki, zabawy). Podpowiemy szampana, piwo, najlepsze wino, soki i inne napoje bezalkoholowe na wesele. Zaproponujemy ceny, których nie da żaden sklep z alkoholami (a nawet hurtownia). Mamy ogromny wybór i cechuje nas duża dostępność. Ponadto posiadamy własne samochody dostawcze, które dowiozą zakupiony towar w dowolne miejsce i w konkretnym terminie.

Wszystko w super miłej, swobodnej atmosferze, którą gwarantują nasi specjaliści.
„Ale po co nam tyle soków?”
Zadajecie sobie takie pytanie? Już odpowiadamy – ponieważ średnio na uczestnika/czkę wesela, liczymy po 3 litry, wszelkiego typu napojów bezalkoholowych. Zwiększone pragnienie/zapotrzebowanie wynika z:
- pory roku,
- wielogodzinnych rozmów (uczycie suchości w gardle)
- serwowania ostrych potraw,
- szalonych zabaw na parkiecie,
- przepijania wódki,
- robienia drinków przez barmana,
- braku snu,
Na te 3 litry, najmniej przypada na wodę, gdyż preferujemy napoje gazowane i soki.
Zatem które napoje powinny się znaleźć na weselu?
Niegazowana woda w dzbankach lub karafkach. Świetnie jeśli urozmaicimy ją dodaniem owoców (jak pomarańcz cytryna), ogórka czy mięty. To nie tylko znacznie przyjemniejsze doznania wizualnie, ale także smakowe.
Woda gazowana i inne napoje gazowane na wesele, powinny być zaserwowane w niewielkich szklanych butelkach. Jest to najbardziej estetyczne i ekologiczne rozwiązanie, choć najdroższe w zakupie.
Jeśli już musi być w butelkach plastikowych, to maksymalnie litrowych, by nie zabierać przestrzeni na stole, ani jej nie oszpecać.
Zapytajmy czy jest szansa na kruszarkę do lodu lub lód w wiaderkach. Nie ma? Poprośmy o przechowywanie części napoi w chłodniach.
Soki najlepiej także podać w dzbankach i/lub karafkach. Ważne aby była ich różnorodność i by nie kupować najtańszych „napojów sokopodobnych” („skoro będą przelane co za różnica?” Uwierzcie – olbrzymia). Jeśli tylko jest taka możliwość, zaserwujmy świeżo wyciskane.
Ponadto, aby dać jeszcze większy wybór, warto postawić na zamienniki „bez cukru”. Nie możemy zapomnieć też o dobrej kawie i herbacie.
Najważniejsza jest różnorodność. Gość który ma wybór, to zadowolony gość.