Vans Old Skool – klasyka lat 70 w nowoczesnym wydaniu

Gdy w latach 70 powstawały buty Vans Old Skool, marka była już znana i lubiana w środowiskach skaterów. Ich sympatię zyskała głównie za sprawą gumowej podeszwy – przyczepnej i stabilnej, co w jeździe na deskorolce jest niezbędne. Szybko okazało się, że, podobnie jak w przypadku innych sneakersów, także i droga butów Vans Old Skool, od sportu do streetwearu była krótka.

Czym wyróżniały się Vans Old Skool w latach 70?

Upodobanie skaterów marka przekuła w swój sukces, tworząc buty, które jeszcze lepiej odpowiadały ich potrzebom. Kultowy dziś, skórzany pasek, wzmocnił buty i stał się elementem charakterystycznym dla marki. Całe buty zrobiono także ze skóry, by jeszcze bardziej zwiększyć ich trwałość i wytrzymałość, zapewniając także ochronę stopom w czasie jazdy na deskorolce. Nic więc dziwnego, że Vans Old Skool szybko zyskały popularność w środowisku skaterów. 

Vans Old Skool i kolorowe lata 80 

W latach 80 postawiono na indywidualizm, umożliwiając użytkownikom butów ich personalizację. Możliwość wyrażenia siebie także poprzez buty okazała się strzałem w dziesiątkę. Buty Vans Old Skool można było dowolnie kształtować, wybierając panel i kolorystykę poszczególnych elementów, łącznie z charakterystycznym dla Vansów paskiem. Wszystko na bazie klasycznej formy Vans Old Skool, która już wtedy stawała się ikoniczna. To sprawiło, że w kolejnych latach nosili je już rockmeni i gwiazdy hip-hopu, a także rzesze miłośników marki, ceniących sobie porządne, trwałe buty w niebanalnych odsłonach, dopasowanych do indywidualnych preferencji.

Vans Old Skool dziś

Modny powrót do korzeni marka wykorzystuje w swojej odświeżonej linii Vans Old Skool, przywracając butom z lat 70 ich świetność. Wykorzystuje się ówczesne pomysły, design i kolorystykę, uzupełnioną współczesnymi trendami modowymi. Klasyczne czarne i niebieskie Vansy są nadal uwielbiane i chętnie wybierane jako obuwie bazowe, pasujące do wielu stylizacji streewearowych, ale niebanalna kolorystyka, a nawet printy są równie chętnie wybierane. To sposób na zaznaczenie przywiązania do klasyki z jednoczesnym wyrażeniem siebie. Kochamy to, co dobre i sprawdzone, a jednocześnie pokazujemy, kim jesteśmy. Vansy Old Skool to buty, które umożliwiają to wszystko.

Dobre, solidne, ciągle w modzie i na topie – Vansy Old Skool są butami, których popularność nie przemija, a ich komfort i jakość gwarantują wygodne użytkowanie przez lata. To buty, do których wraca się z przyjemnością i nostalgią.