Usuwanie zmarszczek – jakie mamy opcje?

Beauty skin Concept - Beautiful Young Caucasian Woman with Clean Fresh Skin look away with pink studio background. Girl beauty face care. Facial treatment. Cosmetology , beauty and spa.

Obecnie usuwanie zmarszczek na szczęście nie stanowi już dla pań dużego problemu – aczkolwiek musimy tutaj też przygotować się na większe wydatki i na to, że trzeba będzie dokonać pewnych zmian w swoim trybie życia. Nie mamy oczywiście obowiązku, aby w jakikolwiek sposób pozbywać się tych zmarszczek – mowa tutaj tylko o tych paniach, które są tym faktycznie zainteresowane. Panowie raczej zwykle nie przywiązują do tego większej wagi, bo nikt im tych zmarszczek “nie wytyka”. Kobiety z kolei często słyszą już, że przyszedł czas na zastosowanie kremu lub zapisanie się na zabieg. To błędne podejście, ale też ciężko jest niestety zmienić to z dnia na dzień.


Jeżeli więc teraz jeszcze usuwanie zmarszczek faktycznie nas interesuje to na początek musimy zastanowić się nad tym, czy bardziej zależy nam na szybkim pozbyciu się tych bruzd – czy może raczej na wydaniu niewielkiej sumy pieniędzy. Nie jesteśmy w stanie niestety znaleźć rozwiązania, które byłoby jednocześnie tanie i szybkie – ale tak to zwykle po prostu bywa. Musimy podjąć jakąś decyzje i sprawdzić, czy rezultaty będą nam odpowiadały. Pamiętaj też, że zawsze możesz zmienić zdanie. 


Kremy likwidujące zmarszczki


Usuwanie zmarszczek warszawa przy pomocy kremów jest skuteczne – ale niestety może potrwać bardzo długi czas. Często też po kilku miesiącach stosowania, zdajemy sobie sprawę z tego, że głównie zapobiegamy w ten sposób tworzeniu się nowych zmarszczek – ale niekoniecznie pozbywamy się tych, które już mamy na naszej twarzy. Nie wolno nam tutaj zapominać o tym, że duże znaczenie ma to, w jaki sposób żyjemy na dzień. Kremy nie będą przynosiły rezultatów, jeżeli nie rzucimy palenia i będziemy bardzo źle się odżywiać.  

Warto też na pewno inwestować w dobrej jakości kremy – wtedy usuwanie zmarszczek jest dużo skuteczniejsze i odbywa się jednak szybciej. Pamiętajmy o regularnym stosowaniu takiego kremu.


Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej 

Możemy też po prostu zapisać się na zabieg wstrzyknięcia botoksu, który jest bardzo skuteczny w kwestii usuwania zmarszczek. Na pewno zapłacimy za to zdecydowanie więcej niż za jeden krem – ale uzyskamy kilkumiesięczny efekt wygładzenia zmarszczek, który na pewno nas zadowoli. Botoks będziemy musiały powtórzyć prawdopodobnie po około roku – co nie wydaje się być dużym problemem. Musimy same podjąć decyzje dotyczącą tego, z czego wolimy skorzystać. Zarówno kremy, jak i botoks czy zmiana diety – wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Ważne jest to, że usuwanie zmarszczek jest możliwe, jeżeli tylko nam na tym zależy. W Warszawie polecamy zabiegi wykonywać w klinice Projekt Skóra.