Urządzenie, które rzeźbi ciało szybciej niż siłownia

Wyszczuplanie bez siłowni wydaje się czymś niemożliwym do osiągnięcia. Współczesna medycyna estetyczna pozwala jednak na szybkie i skuteczne osiąganie celów, które dawniej dla wielu osób mieściły się jedynie w sferze marzeń. Jednym ze skutecznych zabiegów odchudzających i modelujących sylwetkę jest elektrostymulacja wykonywana przy użyciu specjalistycznego urządzenia Sculpting Pro. Na czym polega ta metoda i jakie efekty można dzięki niej osiągnąć? Przekonaj się, czytając poniższy artykuł!

Co to jest elektrostymulacja?

Elektrostymulacja to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na działaniu na mięśnie pacjenta skupionymi falami elektromagnetycznymi o wysokiej częstotliwości. Stymulują one tkanki do podjęcia wysiłku podobnego do tego, jaki jest właściwy wykonywaniu ćwiczeń na siłowni, jednak o znacznie zwiększonej intensywności.

Zabieg wykonuje się z wykorzystaniem technologii HIFEM (ang. High-Intensity Focused Electromagnetic). Najnowocześniejszy na rynku i najskuteczniejszy sprzęt medyczny, który służy do przeprowadzania elektrostymulacji, to dostępne w ofercie dystrybutora LightDerm w Łodzi urządzenie Sculpting Pro.

Jakie są cele zabiegu elektrostymulacji?

Zabieg elektrostymulacji przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia Sculpting Pro można przeprowadzić na kilku częściach ciała: brzuchu, udach, pośladkach i ramionach. Poszerza to ofertę danej kliniki medycyny estetycznej o wiele możliwych do osiągnięcia efektów.

W zależności od wybranego miejsca zabiegowego, rezultaty elektrostymulacji Sculpting Pro mogą być następujące:

  • usunięcie otyłości brzusznej,
  • redukcję boczków,
  • wysmuklenie ud,
  • ujędrnienie pośladków,
  • wyrzeźbienie i poprawa napięcia mięśni,
  • redukcję cellulitu,
  • zmniejszenie obwodów ciała,
  • naprężenie i uelastycznienie skóry,
  • podniesienie atrakcyjności sylwetki,
  • wzmocnienie całego ciała.

Zabieg pozwala na uzyskanie efektów porównywalnych do tych, jakie osiąga się po wykonaniu 20.000 przysiadów lub brzuszków. Redukcja tkanki tłuszczowej wynosi średnio ok. 16%, zaś przeciętny przyrost masy mięśniowej to ok. 19%.

Oferta zabiegów z wykorzystaniem urządzenia Sculpting Pro może być kierowana zarówno do pań, jak i do panów. Nie ma granicy wiekowej, po przekroczeniu której przeprowadzenie procedury jest zalecane lub odradzane. Jedyne przeciwwskazania to:

  • ciąża i laktacja,
  • choroba nowotworowa,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • metalowe implanty lub biżuteria w obszarze zabiegowym.

Z kolei wskazania do przeprowadzenia elektrostymulacji Sculpting Pro mogą mieć dwojaką naturę. Z jednej strony pacjenci mogą zdecydować się na zabieg z powodu subiektywnego niezadowolenia z wyglądu własnej sylwetki. Interwencja w lekarza medycyny estetycznej bywa niezbędna w sytuacji, gdy mimo wysiłku nie udaje się spalić uporczywego tłuszczu, wykonując tradycyjne ćwiczenia na siłowni. Elektrostymulacja Sculpting Pro doskonale sprawdza się również przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak ślub. Z drugiej strony często jest zalecana jako wsparcie w rehabilitacji i fizjoterapii, np. wówczas, gdy leczenie urazów kręgosłupa opiera się na wzmacnianiu głębokich mięśni brzucha.

Elektrostymulacja Sculpting Pro – przebieg procedury

Elektrostymulacja polega na odpowiednim rozmieszczeniu na ciele głowic specjalistycznego urządzenia Sculpting Pro, które emitują skoncentrowane fale elektromagnetyczne, stymulując mięśnie pacjenta. W zależności od miejsca zabiegowego, stosuje się jeden z dwóch typów głowic:

  • głowice płaskie stosuje się na powierzchni brzucha, pośladków i ud;
  • głowice zakrzywione służą do kształtowania ramion, tricepsów i bicepsów oraz górnych partii nóg.

Procedura trwa od 30 do 45 minut. W tym czasie mięśnie pacjenta są pobudzane do rytmicznego kurczenia się i rozkurczania. Efekty uwidaczniają się w ciągu dwóch tygodni po przeprowadzeniu zabiegu (szybciej niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń na siłowni).

Elektrostymulacja jest metodą nieinwazyjną i bezbolesną, nie wiąże się też z ryzykiem powikłań. Nie wymaga rekonwalescencji – po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej pacjent może od razu powrócić do swoich codziennych zajęć.