Trwała ondulacja przed i po – możesz uzyskać przepiękne loki

Wcale nas nie dziwi to, że trwała ondulacja kojarzy się nam z modą lat osiemdziesiątych. Co więcej trwała powodowała spore zniszczenia. Tak mniej więcej kiedyś to wyglądało. Jednak jest to już przeszłość. Obecnie wygląda to całkiem inaczej. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia fryzur – trwała ondulacja przed i po. Będziemy pod wrażeniem.

Obecna trwała ondulacja

Co jak co, ale trwała ondulacja przed i po robi na nas wrażenie. Dowiedzmy się na czym ona polega? Obecnie trwała ondulacja powoli odzyskuje dobre imię. Jest o wiele bezpieczniejsza dla włosów, aniżeli kiedyś. Wszystko za sprawą tego, że preparaty służące do trwałej ondulacji nie działają tak silnie oraz także inwazyjnie na włosy. Za to pozwalają zatrzymać fale wymarzone lub też loki na bardzo długo. Razem z powrotem loków do grona trendów najmodniejszych, także powróciła trwała ondulacja jako sposób skuteczny na zakręcenie pasm na bardzo długi czas. Jest to świetna alternatywa dla używania lokówki do włosów.

Rodzaje trwałej na włosach

Obecnie mamy różne rodzaje ondulacji trwałej, które dopasowywane są do różnych rodzajów włosów, także tych mniej odpornych oraz słabszych. O tym, który będzie odpowiedniejszy, zawsze decyduje fryzjer, który dobierze kosmetyki do ondulacji trwałej na podstawie typu włosów oraz oceny ich stanu. Formą najłagodniejszą jest trwała ziołowa ondulacja. Jest ona zalecana w przypadku włosów cienkich oraz delikatnych.

Na czym ten zabieg fryzjerski polega? Zioła tak naprawdę wzmacniają nasze włosy, a efekt to po prostu subtelne loki, które się utrzymują około dwóch czy też trzech miesięcy. Kolejnym rodzajem jest ondulacja trwała kwaśna. Daje ona wyglądający naturalny efekt, ale niezbyt mocny. Wystarcza ona na trzy miesiące. Stosować ją można na włosach rozjaśnianych oraz delikatnych.

Trwała ondulacja zasadowa jest zabiegiem najbardziej inwazyjnym, ale jednocześnie najtrwalszym. Efekty nawet się utrzymują do dziesięciu miesięcy. Ondulacja alkaliczna to ondulacja, na który zdecydować się mogą posiadaczki mocnych, normalnych oraz także zdrowych włosów. Jeśli chodzi o samo przedłużenie efektu trwałej, to wykonywana jest dwufazowa ondulacja, która polega na nałożeniu płynu mocniejszego przy nasadzie, a na pozostałe włosy słabszego.

Wszystkie wymienione rodzaje ondulacji nie mają na to wpływu, jakiej grubości uzyskane będą przez ondulację trwałą loki. Decyduje o tym bezpośrednio grubość wałków, które zostały użyte podczas wykonywania zabiegu. Pamiętajmy o tym doskonale. Na pewno będziemy z końcowego efektu zadowoleni.