Trwała ondulacja – co należy o niej wiedzieć zanim się zdecydujemy?

Efekty po trwałej naprawdę robią ogromne wrażenie. Jednak wiele kobiet obawia się, że trwała ondulacja zniszczy ich włosy. Jaka jest prawda? Przekonajmy się.

Kto nie powinien się decydować na trwają ondulację?

Trwała ondulacja na pewno nie mogą być wcześniej farbowane. Takiego zabiegu po prostu nie wykonuje się w sposób bezpośredni po farbowaniu. Trwała nie jest także wskazana, gdy henna była użyta. Zabiegu również nie wykonuje się będąc w pierwszym trymestrze ciąży. Jeśli chodzi o późniejsze trymestry, to nie ma żadnych przeciwwskazań. Poleca się jednak trwałej nie wykonywać, gdy skóra jest wrażliwa oraz reaguje często na podrażnienia na różnego rodzaju składniki kosmetyków. Przed zabiegiem za każdym razem poleca się wykonanie próby alergicznej. Jeśli mamy wrażliwą skórę czy też jesteśmy alergiczkami, to próby alergicznej należy się wręcz domagać, gdy fryzjer jej nie proponuje.

Na czym konkretnie polega trwała?

Trwała trwa od godziny do około dwóch godzin. Jak każdy zabieg fryzjerski rozpoczyna się bezpośrednio od mycia włosów. Później fryzjer nakręca pasma na wałki, zabezpiecza końcówki płatkami papierowymi oraz spryskuje całość czy też zwilża się płynem do ondulacji. Płyn przerywa wiązania dwusiarczkowe, które łączą ze sobą cząsteczki protein. Każdy włos się składa z wielu wiązań, a ich sposób ułożenia decyduje o tym, czy są proste czy też kręcone. Gdy pod wpływem związków, które są zawarte w płynie pękają, stają się o wiele bardziej plastyczne  i przy pomocy wałków nadać im można kształt w zasadzie dowolny. Płyn do ondulacji trzeba zazwyczaj trzymać na włosach do trzydziestu minut, co zależy jednak od samego stanu włosów, ich długości, jak i także efektu, który zamierzamy osiągnąć. Po spłukaniu włosów nakłada się utrwalający preparat, które regeneruje struktury najsłabsze włosa. Do tego odżywia je oraz nawilża.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?

Po zabiegu nasze włosy będą mniej elastyczne oraz słabsze. W związku z tym należy je pielęgnować w odpowiedni sposób. Nie powinniśmy ich rozczesywać szczotką klasyczną. O wiele lepszy będzie grzebień drewniany z rozstawionymi szeroko ząbkami. Włosy można umyć po raz pierwszy po dwóch bądź też najlepiej trzech dniach. Wówczas skręt się jeszcze bardziej umocni. Do mycia, jak i także pielęgnacji włosów po trwałej są wskazane preparaty odżywiające oraz także regenerujące włosy, a poza tym podkreślają skręt loków czy też fal. W salonach kupić można maski oraz także specjalne kuracje do włosów zniszczonych oraz po ondulacji trwałej.