Trwała na długich włosach – czy zniszczy nam włosy?

Trwała na długich włosach czy też na włosach krótkich kojarzy się nam z fryzurą rodem z lat osiemdziesiątych. Mogłoby się wydawać, ze już dawno przebrzmiała bądź też jest niemodna. Jednak myślenie to jest błędem. Trwała odpowiednio wykonana wraca do łask. CO należy o niej wiedzieć?

To nie ta sama trwała co kiedyś

Trwała na długich włosach kojarzyć się może z włosami zaniedbanymi. Owszem, w wyniku tego zabiegu pojawiają się na naszej głowie loki, jednak często one nie wyglądają tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Fryzjerzy bardzo często bez doświadczenia wystarczającego doprowadzają włosy swoich klientem do ruiny i w efekcie otrzymuje się baranka. Trwała zbyt agresywna powoduje, że włosy stają się przesuszone, łamiące, puszące oraz wyglądają fatalnie.

Jednak pamiętajmy, że nowe preparaty w swoim składzie zawierają pochodne aminokwasów oraz cukrów, a więc są o wiele łagodniejsze w działaniu. Loki są bardziej naturalne oraz miękkie. Fryzjerzy doświadczeniu potrafią do naszej kondycji włosów dobrać loki oraz fale idealne.

Trwała współcześnie jest o wiele bezpieczniejsza dla włosów, ale musimy pamiętać, że nie można nadaj o nim powiedzieć, że służy ona włosom.

Długie włosy z trwałą

Trwała na włosach długich wyglądać będzie spektakularnie, nadając im lekkości potrzebnej. Zazwyczaj długie oraz grube włosy są o wiele bardziej odporne na zniszczenia oraz wyglądają po zabiegu o wiele lepiej. Natomiast trwała na włosach krótkich pozwala je odbić u nasady, a do tego nadać objętości. Najczęściej się do niej wykorzystuje wałki średnie oraz cienkie. Wałki o średnicy mniejszej dadzą mniejszy oraz skręt bardziej zdecydowany. Trwała na wałkach grubych jest stosowana głównie na włosach normalnych i grubych. Pozwala uzyskać na głowie efekt fal miękkich oraz także loków.

Ogólnie możemy powiedzieć, że ondulacja trwała na włosach na pewno ułatwia życie kobietom, które to marzą o bujnych lokach oraz falach na swojej głowie, ale nie mają odpowiedniej ilości czasu na codzienną oraz także żmudną stylizację.

Wiadomo, że możliwości jest sporo. Jednak trwała jest jedną z opcji wygodniejszych. Dla kobiet, które sobie cenią komfort codzienny jest to wręcz strzał w dziesiątkę. Nie pozostaje nam nic innego jak wybór odpowiedniego fryzjera i oddanie się w jego ręce. Pamiętajmy, że do wybranego fryzjera musimy mieć obowiązkowo zaufanie. W innym wypadku nic z tego nie będzie. W dzisiejszych czasach mistrzów fryzjerstwa jest naprawdę sporo na rynku. Wystarczy, że trafimy do odpowiedniego salonu fryzjerskiego.