Trwała loczki – czy warto ją wykonać?

Trwała loczki jest zabiegiem fryzjerskim, który oczywiście ma zarówno plusy, jak i także minusy. Jednak zabieg przeprowadzony w sposób prawidłowy kobiecie dodaje seksapilu oraz także pewności siebie, jak żaden inny zabieg. Trwała dobrze wykonana zależna jest od doświadczenia samego fryzjera oraz także zastosowania odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do włosów. Zanim wykonamy trwałą warto się poradzić specjalisty, ponieważ nie każda firma pasuje do sylwetki ciała czy też kształtu twarzy.

Bujne loczki

Musimy wiedzieć, że wybór rodzaju fryzury to sprawa indywidualna, jednak nie każda fryzura tak naprawdę wygląda dobrze. Trwała loczki sprawiają, że nasza twarz wydaje się nieco szersza. Dlatego też trwała nie jest dobrym pomysłem dla kobiet, które mają okrągłe lica. Dodatkowo tego zabiegu unikać powinny kobiety długowłose o niskim wzroście. Duże loki dodają nam lat. W lokach wyglądają dobrze tylko i wyłącznie młode dziewczyny, które mają rysy twarzy regularne.

Kobiety dojrzałe raczej powinny optować za skrętami delikatnymi włosów czy też miękkimi i subtelnymi falami. Uzyskać je można po nawinięciu włosów na wałki grubsze. Przy wykonaniu ondulacji włosów bardzo ważne jest cięcie właściwe. Niewskazane w tym wypadku są cieniowane fryzury. Tak naprawdę żaden fryzjer od spraw ondulacji trwałej się nie pokusi o wykonanie zabiegu na zniszczonych włosach.

Na czym dokładnie polega trwała ondulacja?

Zanim się zdecydujemy na rewolucję na naszej głowie warto się zdecydować, o jaki konkretnie nam efekt chodzi. Czy chcemy mieć grube loki, a może drobne skręty? Należy przemyśleć konkretną decyzję wykonania trwałej ondulacji. Niegdyś ona była tylko popularna wśród kobiet starszych. Obecnie decydują się coraz chętniej na nią także dziewczyny młode.

Sam zabieg powoduje, że włosy się stają mniej elastyczne oraz także przyjmują kształt, który jest im nadany przez wałki. Najlepsze efekty trwałej uzyskamy na mocnych oraz także na zdrowych włosach. Jeśli już wcześniej robiłyśmy trwałą ondulację czy też jesteśmy posiadaczkami delikatnych włosów możliwe, że fryzjer jednak nam zasugeruje inny zabieg, który będzie mniej inwazyjny w oparciu o kwaśną trwałą. Zabieg ten jest znacznie łagodniejszy dla włosów od trwałej ondulacji zasadowej, chociaż sam efekt nie utrzymuje się tak długo. Dla włosów najmniej inwazyjna jest ondulacja trwała ziołowa.

Grunt to trafić do najlepszego fryzjera z możliwych. Dzięki temu uda się nam uzyskać efekt zadowalający oraz wymarzony. Przemyślmy sobie wszystko raz jeszcze i podejmijmy decyzję.