Torebkowy zawrót głowy, czyli jak wybrać torebkę damską

Wybór torebki to dla każdej kobiety spore wyzwanie. Jest to utrudnione ze względu na ilość oferowanych przez sklepy torebek damskich. Można spotkać tysiące różnych krojów, w przeróżnych kolorach czy wzorach, niemniej różnorodnie jest w przypadku projektów wnętrza torebek, kieszeni, przegródek, zapięć. Jak dobrze wybrać torebkę i jak w stylowy sposób dopasować ją do naszej kreacji?

Klasyczna torebka

Klasyczne modele wykonane są najczęściej ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Ten typ torebki charakteryzuje się średnim wymiarem, pozwalającym na zapakowanie wszystkich potrzebnych na co dzień przedmiotów. Klasyczne torebki są zazwyczaj również uniwersalne pod względem noszenia – modele wyposażone są najczęściej w uchwyty do noszenia w dłoni, oraz regulowany pasek do noszenia na ramieniu. Torebki klasyczne można nosić do pracy jak podczas wieczornego wyjścia.

Kopertówka

Kopertówka ma charakterystyczny prostokątny kształt i jest najmniejsza ze wszystkich typów torebek. Głównie projektowana z myślą o wieczornych wyjściach, ale równie dobrze sprawdza się także w ciągu dnia. Pasuje do jeansów, jak i wieczorowej sukni. Można ją także wykorzystać podczas spotkań biznesowych. Jej niewielkie wymiary pozwalają na zabranie tylko niezbędnych przedmiotów – portfela, telefonu i biletów np. do kina. Bez wątpienie, każda kobieta powinna mieć w szafie przynajmniej jedną kopertówkę.

Źródło: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Torebki-damskie-155.html

Zasady, jakimi należy się kierować przy wyborze torebki

Jednym z głównych aspektów, nad jakimi warto zastanowić się przy zakupie torebki jest jej przeznaczenie. Inny rodzaj torebki kupimy do pracy, a inne na spacery lub wyjścia na zakupy. Analizując przeznaczenie torebki, warto zastanowić się nad wielkością danego modelu i nad tym, co zmieści się do środka. Równie ważny jest materiał, z którego wykonana jest torebka. Zdecydowanie najlepiej wybierać modele wykonane ze skóry naturalnej, ponieważ są one eleganckie, trwałe i świetnie prezentują się w towarzystwie skórzanych butów. W przypadku kobiet, które nie chcą wydać zbyt wysokiej kwoty na torebkę, warto zdecydować się na zakup torby ze skóry sztucznej, zamszu lub materiału.

Materiał i styl torebki dopasowany do ubrania

Należy dobierać torebkę do materiału ubrania, który się zakłada. Ważne, aby unikać ryzykownych połączeń, takich jak choćby ciężka, zamszowa torebka do zwiewnej, letniej stylizacji albo masywne, skórzane buty do połyskującej, eleganckiej kopertówki. Dopasowane do siebie tkaniny powinny tworzyć spójną całość. To samo dotyczy ogólnego stylu kreacji. Stylizacja w stylu boho nie powinna być łączona z elegancką torebką w stylu glamour. Do codziennych ciuchów najlepiej wybierać torby sportowe, na imprezę torebkę wizytową lub kopertówkę.