TOP 5 najcieplejszych kocy na zimę

Jesień i zima to idealny czas dla nas, domatorów. Długie, chłodne wieczory lubimy spędzać w zaciszu ciepłego domu. Kubek herbaty lub kakao, wygodny fotel, ciepły koc i ciekawa książka – czegóż więcej chcieć? Brzmi jak bardzo dobry plan. Gruby koc wełniany lub z innego materiału zapewnia nie tylko otulające ciepło, ale swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Taki koc zimowy to ważny element wyposażenia każdej sypialni lub salonu. Jaki koc na okres jesienno-zimowy warto wybrać? Czy postawić na materiały naturalne, a może z domieszkami syntetycznych lub w pełni syntetyczne? Gdzie kupić wysokiej jakości ciepły koc na zimę?

1. Ciepły koc na zimę z wełny

Mając na myśli ciepły i miękki koc, przychodzi nam do głowy wełna. Wełniane koce są niezwykle cenione ze względu na ich wygląd, strukturę i właściwości. Przede wszystkim wełna doskonale chroni przed zimnem, co jest niezwykle ważne dla zmarzluchów. Jednocześnie świetnie odprowadza wilgoć, nie powodując przegrzewania. Reguluje temperaturę ciała, więc można go używać zarówno zimą, jak i w chłodniejsze, letnie noce. Wełna jest też materiałem, który nie przyciąga kurzu i roztoczy, zatem wełniane koce są bezpieczne dla alergików. Koce z wełny nie gniotą się, łatwo usunąć z nich brud i można je prać w pralce, lecz na specjalnym, delikatnym programie. Mówiąc krótko, wełniany koc to dobry wybór dla każdego, kto ceni sobie ekologiczne i funkcjonalne rozwiązania.

Ciepłe koce wełniane na zimę – sklep internetowy: https://www.vellahome.pl/category/koce-welniane-kaszmirowe

2. Wełniany koc z domieszką kaszmiru

Mimo wielu zalet koców z wełny, niejeden przyznaje, że jest ona w dotyku dość „gryząca”. Dla osób o delikatnej skórze, którym do przeszkadza, rozwiązaniem mogą być koce wełniane z domieszkami innych materiałów, na przykład kaszmiru. Domieszka kaszmiru sprawia, że koc jest przyjemny w dotyku, niweluje bowiem szorstkość wełny, jednocześnie zachowując wszystkie jej zalety. Wysokiej jakości koce wełniane z kaszmirem i nie tylko można kupić w sklepie internetowym Vella Home.

3. Koce bawełniane i z domieszką akrylu

Spośród naturalnych koców popularne są także koce bawełniane. Są dostępne w różnych wersjach – im grubszy splot, tym cieplejszy koc będzie. Koce bawełniane są przyjemne w dotyku, nie uczulają, wykazują właściwości hypoalergiczne i antybakteryjne. Są więc w pełni bezpieczne także dla najmłodszych. Podobnie jak koce z wełny, zapewniają odpowiednią wentylację i odprowadzają wilgoć. Jednak im grubszy koc bawełniany, tym większa jego waga, dlatego producenci często stosują domieszki innych, lżejszych materiałów, na przykład z akrylu. W żaden sposób nie obniża to jakości koca, ale sprawia, że jest on ciepły i jednocześnie lekki.

4. Koce z bawełny organicznej

Dla osób przywiązujących dużą wagę do ekologicznych rozwiązań ciekawym produktem może być koc z bawełny organicznej. Czym różni się ona od zwykłej bawełny? Otóż jest ona uprawiana na ekologicznych farmach, bez użycia pestycydów, sztucznych nawozów oraz oprysków. Bawełna rośnie w swoim naturalnym tempie i jest też pozyskiwana pracą ludzkich rąk – bez stosowania nienaturalnych metod i urządzeń. Choć taka bawełna rośnie dłużej, zachowuje wszystkie wartości, co w efekcie wpływa na trwałość i właściwości włókien. Koce z bawełny organicznej są więc jeszcze bardziej wytrzymałe i przyjazne dla naszej s kory i środowiska.

5. Koce z akrylu i polaru

Nie każdy może korzystać z naturalnych materiałów, które mogą uczulać. W tej sytuacji dobrym wyborem są koce wykonane z materiałów syntetycznych, na przykład z akrylu czy polaru. Są to materiały lekkie, które utrzymują ciepło. Ich niewątpliwą zaletą jest także ich cena, znacznie niższa od koców bawełnianych czy wełnianych. Niemniej mają też swoje wady. Dość szybko się mechacą, a po praniu gniotą. W przeciwieństwie do materiałów naturalnych, gorzej radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci czy regulowaniem temperatury. Z tego względu łatwiej możemy się pod nimi przegrzać. Koce z polaru i akrylu są też łatwe w przechowywaniu, a ich lekkość sprawia, że świetnie sprawdzają się na przykład podczas wycieczek w góry. Są lekkie, zajmują mało miejsca w plecaku i stanowią świetną ochronę przed chłodem podczas nocy w schronisku.

Ciepłe koce na zimę – jakie wybrać: https://www.vellahome.pl/blog/cieple-koce-na-zime-jakie-wybrac.html

Koc jako element wystroju mieszkania

Chociaż wybierając ciepły koc, skupiamy się na takich czynnikach, jak materiał, właściwości czy przystępna cena, to jednak warto też zwrócić uwagę na wygląd i kolorystykę koca. W sklepach internetowych mamy bogaty wybór koców w różnych stylach. Taki pled może stanowić wspaniałe uzupełnienie aranżacji salonu lub sypialni, dodając wnętrzu przytulnej, domowej atmosfery. Stylowy pled może stanowić narzutę na łóżko, świetnie tez będzie wyglądać na sofie lub fotelu wśród miękkich poduszek. To idealne warunki, by odpocząć i zrelaksować się po całym dniu, a długie, zimowe wieczory z pewnością temu sprzyjają. Warto więc już teraz zaopatrzyć się w gruby, ciepły i piękny koc na zimę – z pewnością będzie to nasz najlepszy przyjaciel w mroźne wieczory i noce.