Szklarnie poliwęglan – typ szklarni, który warto wybrać

Na wiosenne nowalijki czeka się z utęsknieniem przez całą zimę, ale nie trzeba polegać wyłącznie na tym, co oferują sklepy. Możliwe jest cieszenie się własnymi uprawami, prosto z przydomowego ogródka. Wystarczy wyposażyć się w szklarnię, wewnątrz której panują optymalne warunki do wzrostu roślin. Można wobec tego wczesną wiosną zjeść pysznego pomidora czy sałatę i to bez obawy o to, że zostały nafaszerowane toksyczną chemią. Szklarnia to świetna alternatywa dla osłon z folii, pozwala uzyskać obfitsze plony. Godne polecenia są przede wszystkim szklarnie z poliwęglanu, zdecydowanie lepsze od tradycyjnych konstrukcji szklanych, które zajmują wiele miejsca i są podatne na stłuczenie.

Dlaczego warto wybrać szklarnię z poliwęglanu?

Nie trzeba czekać na nadejście ciepłych dni, aby móc nareszcie posiać i zasadzić swoje ulubione warzywa. Mając szklarnię, możliwe jest wcześniejsze cieszenie się świeżymi warzywami i owocami, w wielu przypadkach będą one dostępne nawet zimą. Jakość produktów oferowanych w sklepach zwykle pozostawia wiele do życzenia. Rośliny nie mają zwykle kontaktu z promieniami słońca ani nawet glebą, są sztuczne nawożone, pryskane chemią.

Pięknie wyglądające nowalijki są najczęściej pędzone, na próżno szukać w nich wartości odżywczych. Na szczęście można stać się w pełni samowystarczalnym i uprawiać własne rośliny w przydomowej szklarni. Dotyczy to nie tylko warzyw, ale też krzewów owocowych, kwiatów. Szklarnia idealnie sprawdza się przede wszystkim do uprawy roślin ciepłolubnych typu ogórki, pomidory, papryka. Możliwe jest uzyskanie lepszych plonów niż w przypadku uprawy pod osłoną z folii oraz uprawianie roślin już od połowy lutego aż do listopada, nawet jeśli szklarnia nie będzie ogrzewana.

Szklarnie z poliwęglanu (np. https://sklep.arlenteam.pl/szklarnie-z-poliweglanu) są bardzo bezpieczne w użyciu, niepodatne na stłuczenie, blokujące szkodliwe promieniowanie UV i jednocześnie zapewniające roślinom wystarczającą ilość potrzebnego im światła. Można mówić o przepuszczalności światła na poziomie ponad 90%, co sprzyja szybkiemu wzrostowi roślin.

Szklarnia Trioszka

Co przemawia na korzyść szklarni z poliwęglanu?

Szklarnie z poliwęglanu wyróżniają się świetną izolacją cieplną, zabezpieczają rośliny przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu wspaniale się rozwijają. Rośliny są zdrowe, szybko rosną i dają obfite plony. Nie ma problemu ze zmianowaniem, czyli corocznym zmienianiem miejsca uprawy. Ma to ogromne znaczenie, bo przeciwdziała rozwojowi chorób i szkodnikom.

Szklarnia z poliwęglanu odznacza się lekkością, dzięki czemu nie ma problemu z jej przenoszeniem. Jest mobilna, łatwa w montażu i demontażu. Nie trzeba zatrudniać żadnej ekipy, bo szklarnie można postawić samodzielnie, nie ma w tym niczego skomplikowanego. Do zalet szklarni z poliwęglanu zaliczyć można wygodę użytkowania, niezawodność, dużą wytrzymałość, odporność na wahania temperatur, niskie koszty eksploatacyjne, łatwy transport, możliwość niemalże całorocznej uprawy. Są one objęte wieloletnią gwarancją, posłużą użytkownikowi przez długi czas. Co więcej, są estetyczne, stanowią praktyczną dekorację ogrodową.