Szczotka prostująca włosy

Marzysz o tym, by zachować lśniące i proste włosy? Taki efekt uzyskasz przy użyciu urządzeń prostujących lub zabiegów fryzjerskich, takich jak keratynowe prostowanie włosów. Jeśli jednak zależy nam na zdrowiu i dobrej kondycji naszych włosów, należy nieco dłużej zastanowić się nad wyborem najlepszego dla nas sposobu prostowania. Tradycyjne prostownice często są zbyt agresywny dla naszych kosmyków, które nie lubią wysokiej temperatury. Nieumiejętne używanie tego typu urządzeń czy trwałe prostowanie włosów może uszkodzić ich strukturę, znacznie je osłabić i wyraźne pogorszyć ich wygląd. Z kolei profesjonalne zabiegi fryzjerskie dają długotrwały efekt, ale zazwyczaj są dość obciążające dla naszego portfela. Co więc wybrać, aby cieszyć się gładkimi, a jednocześnie zdrowymi włosami? Odpowiedzią pozostaje innowacyjna szczotka prostująca włosy.

  • Prostowanie włosów za pomocą szczotki 
  • Największe zalety szczotki prostującej – zadbaj o strukturę włosa 
  • Efekt keratynowego prostowania włosów bez wychodzenia z domu  

Prostowanie włosów za pomocą szczotki 

Szczotka prostująca włosy to urządzenie, dzięki któremu prostowanie włosów w domu staje się dużo łatwiejsze. To świetna alternatywa dla zabiegu keratynowego prostowania włosów. Wygląda ona niemal jak szczotka z tradycyjnym włosiem, z tą różnicą, że w jej wnętrzu wbudowane są elementy grzewcze, wygładzające nasze kosmyki, oraz zęby grzebieni, które dodatkowo rozczesują i prostują fryzurę od nasady aż po końce. Zanim zdecydujesz się na wybór takiej szczotki, sprawdź, jaką moc ma dane urządzenie, czy poosiada możliwość regulacji temperatury oraz jakiego rodzaju jest powłoka otacza elementy grzewcze. 

Największe zalety szczotki prostującej – zadbaj o strukturę włosa 

Dzięki odpowiedniej szczotce prostującej kosmyki stają się idealnie proste, a sam zabieg nie szkodzi strukturze włosa. Wykonasz go samodzielnie w domu, oszczędzając na wizycie w salonie fryzjerskim. W przeciwieństwie do tradycyjnej prostownicy szczotka prostująca nie wywiera nacisku na włosy i nie działa na nie zbyt wysoką temperaturą, a co za tym idzie – pozwala uzyskać efekt gładkich włosów, jednocześnie przyczyniając się do zachowania objętości oraz zdrowego wyglądu fryzury. Szczotka idealnie nadaje się do różnego rodzaju włosów i skóry głowy. Dzięki jej delikatnemu działaniu możemy korzystać z niej nawet wtedy, gdy mamy widocznie zniszczone włosy.

Efekt keratynowego prostowania włosów bez wychodzenia z domu

Wybór szczotki prostującej warto dostosować do długości włosów, ale też zdecydować się na takie urządzenie, które pozytywnie wpłynie na ich kondycję i zapewni nam trwałość efektu. Szczotka PHILIPS BHH880/00 szybko się nagrzewa i pozwala na bezpieczne oraz skuteczne wygładzanie włosów. Szczotka prostująca Remington CB7400 posiada regulację temperatury, a  dodatkowo jej włosie pokryte jest powłoką ceramiczną, która chroni włos przed zniszczeniem. Szczotka prostująca GÖTZE & JENSEN DHSC900 PRO to urządzenie, które posiada funkcję uwalniania keratyny, odbudowującej i regenerującej pasma. Szczotka prostująca Remington Keratin Protect CB7480 została wyposażona w ceramiczne grzałki, które w czasie prostowania uwalniają keratynę i olej migdałowy, pielęgnując kosmyki i zapewniając im optymalne nawilżenie.