Świetne zdjęcia ze smartfona – nie musisz za nie przepłacać

Doskonała szczegółowość zdjęć, świetne odwzorowanie kolorów, piękne fotografie nocne, mnóstwo efektów a przy tym cena nieprzekraczająca 1600 zł za smartfon o pojemnej baterii i niezłej specyfikacji technicznej… Choć trudno w to uwierzyć, taki telefon istnieje naprawdę i jest nim Redmi Note 10 Pro od Xiaomi. Powszechnie sądzi się, że na kupno smartfona, którym można wykonać profesjonalne zdjęcia, a przy tym cieszyć się długimi czasami między ładowaniami, płynną pracą oraz eleganckim designem, trzeba wydać przynajmniej kilka tysięcy złotych. Xiaomi udowadnia, że wcale tak nie jest. Poznaj możliwości Redmi Note 10 Pro i ciesz się niedrogim telefonem o wielu zaletach.

Aparaty – największy atut Redmi Note 10 Pro

Smartfon Xiaomi Redmi Note 10 Pro to urządzenie, które zostało wyposażone w matrycę o imponującej ilości 108 megapixeli. Oczywiście duża ilość megapixeli to nie jedyny atut głównego obiektywu. Zanim jednak szczegółowo omówimy zalety tego aparatu, warto odnotować, że poza nim, w smartfonie znajduje się również:

 • frontowy aparat 16 Mpx ze światłem 2.45;
 • obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpx ze światłem 2.2 oraz 118-stopniowym polem widzenia;
 • aparat telemacro 5 Mpx ze światłem 2.4;
 • rejestrator głębi 2 Mpix ze światłem 2.4.

Trzeba podkreślić, że 5-megapikselowy obiektyw telemacro pozwala na około dwukrotnie bliższe ustawienie punktu ostrości, niż ma to miejsce w przypadku typowych aparatów macro. Dzięki temu zdjęcia niewielkich obiektów odznaczają się naprawdę świetną jakością.

Obiektyw główny – doskonała szczegółowość i świetne zdjęcia nocne

Każdy smartfon jest urządzeniem, który z racji swoich rozmiarów nie pomieści naprawdę obszernej matrycy. Dlatego zawsze duża liczba pikseli skutkuje automatycznie zmniejszeniem ich jednostkowych rozmiarów.

Jest to istotne, ponieważ z jednej strony liczne piksele pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej szczegółowości fotografii, jednak z drugiej – ich małe gabaryty ograniczają wrażliwość matrycy na światło. W konsekwencji szczegółowość zdjęć okupiona jest ich kiepską jakością w słabym oświetleniu.

Tymczasem w Redmi Note 10 Pro osiągnięto zarówno doskonałą szczegółowość, jak i bardzo dobrą jakość zdjęć, niezależnie od oświetlenia.

Jakie technologie zastosowano w obiektywie głównym Redmi Note 10 Pro?

Żeby zachować zarówno wysoki poziom szczegółowości zdjęć, jak i odpowiedniej wrażliwości matrycy na światło, specjaliści Xiaomi zaprojektowali aparat, który korzysta z kilku technologii:

 • podwójnego natywnego ISO (światłoczułość matrycy);
 • binowania 9 w 1;
 • Trybu Nocnego 2.0 z opcją multi-frame RAW.

Binowanie 9 w 1 polega na grupowaniu mniejszych pikseli po 9, w celu stworzenia 1 większego piksela o rozmiarze 2,1 µm, efektywniej gromadzącego i przetwarzającego światło w scenie. Dzięki temu wrażliwość matrycy na światło zostaje zwiększona o 900%, a zdjęcia zachowują wysoką jakość i szczegółowość nawet przy dużej ilości pixeli. Z kolei Tryb Nocny 2.0 jest funkcją, która dobrze redukuje zbędny szum i zapewnia świetną ostrość zdjęć również przy słabym świetle.

Aparaty to nie jedyne zalety Redmi Note 10 Pro

Poza bardzo dobrymi rozwiązaniami związanymi z fotografią Redmi Note 10 Pro odznacza się również innymi zaletami. Należy wśród nich wymienić m.in.:

 • ciekawe tryby nagrywania wideo (np. klonowanie, jednoczesne nagrywanie aparatem frontowym i głównym);
 • dobrą stabilizację obrazu;
 • procesor Snapdrgon 732G od Qalcomma;
 • układ graficzny Adreno 618;
 • wydajną baterię o pojemności 5020 mAh;
 • czuły czytnik linii papilarnych;
 • nakładkę MIUI 12 pozwalającą na szeroką personalizację smartfona;
 • ekran AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz, maksymalną jasnością 1200 nitów oraz możliwością automatycznego dostosowania jasności do otoczenia;
 • szybkie ładowanie 33 W.

Warto podkreślić, że użytkownicy cenią Redmi Note 10 Pro nie tylko za jego możliwości związane z fotografią i wideo, ale także za długie czasy między ładowaniami akumulatora, niezłą specyfikację oraz elegancki, oszczędny design.