Smartwatch – co warto wiedzieć przed zakupem?

Nowoczesny zegarek daje możliwości, które do niedawna były zarezerwowane tylko dla specjalistycznych urządzeń sportowych czy komputerów. Współczesne smartwatche pozwalają nie tylko na kontrolowanie czasu, ale i stanu swojego zdrowia czy lokalizacji. Nic zatem dziwnego, że w ostatnich latach tego typu zegarki znacznie zyskały na popularności.

Co to jest smartwatch i do czego służy? Na co warto zwrócić uwagę, zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego modelu? Mamy kilka przydatnych wskazówek.

Co daje smartwatch w codziennym życiu?

Tradycyjne zegarki pozwalają na sprawdzanie czasu, a tym samym planowanie harmonogramu zajęć na cały dzień. Współczesne smartwatche dają o wiele więcej możliwości. 

Na pytanie co to jest smartwatch, można odpowiedzieć krótko – urządzenie, wyposażone w dotykowy ekran oraz szereg funkcji, z czego jedną z najważniejszych jest zegarek. Zastosowanie smartwatchy można znaleźć w niemalże każdej, codziennej sytuacji. Dzięki funkcji kalendarza, pozwalają na dokładne planowanie wydarzeń i czasu, na przestrzeni nawet wielu miesięcy. Możliwość sprawdzenia pogody daje obraz, jaka aura będzie panować przez kilka najbliższych dni, jaki jest poziom wilgotności czy temperatury o konkretnej porze dnia. 

Przydatną funkcją dla każdej kobiety jest m.in. monitorowanie cyklu. Smartwatch damski może być też wyposażony w licznik kalorii, krokomierz czy kilka trybów sportowych. Pozwala to nie tylko na zadbanie o własną sylwetkę, ale pokaże, jak wygląda aktywność fizyczna na co dzień.

Panowie, którzy zdecydują się na smartwatch męski, z pewnością docenią możliwość monitorowania swoich osiągnięć podczas treningu. Moduł GPS pokazuje przebytą podczas treningu drogę i ilość pokonanych kilometrów. Wodoodporność to także przydatna funkcja na liście tych, co powinien mieć smartwatch wysokiej jakości. Wybierając sprawdzony model, warto korzystać z zaufanych sprzedawców. Wysokiej klasy smartwatche dostępne są m.in. wśród zegarków męskich od zegarownia.pl.

Co to jest smartwatch dla dzieci?

Smartwatche przeznaczone dla dzieci, w niczym nie ustępują modelom, dedykowanym dla dorosłych. Wybierając urządzenie dla swojej pociechy, warto pamiętać, aby było nie tylko atrakcyjne dla oka, ale i odpowiednio funkcjonalne. Ważnym parametrem jest bateria. Modele dla dzieci powinny móc długo pracować na jednym ładowaniu, bez konieczności częstego podłączania do prądu. 

Istotny jest także materiał wykonania. Smartwatche dla najmłodszych muszą być wytrzymałe i wygodne do noszenia. Nie powinny podrażniać delikatnej skóry dziecka. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu z gumową obudową i paskiem. 

Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla rodziców, jest funkcja GPS. Pozwala ona na sprawdzanie lokalizacji dziecka, co z pewnością wpływa na jego bezpieczeństwo, jak i spokój opiekunów. 

Smartwatch do rozmowy i nie tylko

Współczesne smartwatche to urządzenia, które mogą zastąpić nie tylko tradycyjny zegarek, ale także telefon. Zaawansowane modele posiadają możliwość wykonywania połączeń i otrzymywania powiadomień, gdy ktoś próbuje się z nami skontaktować. Wystarczy połączyć się z telefonem za pomocą modułu bluetooth, a następnie schować go w bezpieczne miejsce. Funkcje potrzebne do komunikacji przejmie smartwatch. W zależności od modelu, urządzenie pozwoli nie tylko na odbieranie i wykonywanie połączeń, ale także na odczytywanie wiadomości tekstowych i odpisywanie na nie. Możliwe jest także otrzymywanie powiadomień z portali społecznościowych czy poczty mailowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie potrzebne informacje można mieć pod ręką, bez ciągłego sprawdzania telefonu. 

Płatności – co daje smartwatch podczas zakupów?

Warto nadmienić, że niektóre modele posiadają moduł NFC, który pozwala na wykonywanie płatności zbliżeniowych. Jeśli smartwatch połączony jest z telefonem, który ma dodaną kartę płatniczą, bez problemu można za jego pomocą regulować rachunki za zakupy czy w restauracji, bez konieczności wyciągania portfela. To znacznie ułatwia codzienne życie.