Sinsay płaszcze – jak wybrać najlepszy?

Sinsay płaszcze są dosyć kosztownym elementem naszej garderoby. Jednak warto w niego zainwestować, ponieważ nie musimy go zmieniać każdego sezonu. Dopasowany odpowiednio oraz uszyty w tkaniny o dobrej jakości, będzie nam służył przez wiele, wiele lat. Jednak zanim dokonamy wyboru, dowiedzmy się, jaki konkretnie model będzie do naszej sylwetki najlepiej pasował.

Fason płaszcza i kieszenie

Musimy przyznać, że oferta Sinsay płaszcze jest bardzo rozbudowana. Zwróćmy zatem uwagę na kilka ważnych aspektów. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na fason płaszcza. Wielkość, kształt, jak i także detale mają wpływ istotny na modelowanie figury.

Kobiety z figurą klepsydry, które mają duże piersi, krągłe biodra i wąską talię pasują idealnie płaszcze z zapięciem jednorzędowym oraz paskiem. Można także postawić na płaszcze ze znacznym wcięciem w talii. Jeśli jesteśmy klepsydrą, to unikajmy kieszeni na biuście oraz kołnierzy z szerokimi klapami.

Z kolei dla gruszki najlepiej pasują płaszcze z niezwykle szerokimi oraz fantazyjnymi kołnierzami, które powiększają optycznie biust i jednocześnie odwracają uwagę od bioder. Zadziałają bardzo podobnie poduszki na ramionach czy też paseczek w talii.

Kobiety o figurze jabłka przy dużym brzuchu oraz przy dużych piersiach sprawdzi się doskonale płaszczyk obszerny oversize lub też lekko wytaliowany, ale bez paska. Mile widziane jest zapięcie na jeden guzik czy też dekolt bardzo głęboki w kształcie literki V.

Jeśli chodzi o kieszenie płaszcza to wyróżniamy kieszenie z patkami, ukryte, ozdobne oraz naszywane. Kieszenie z patkami na klatce piersiowej powiększają mały biust, a te na biodrach dodadzą objętości. Ukryte są niezmiernie eleganckie i wysmuklają kształty pewne, Ozdobne sprawiają, że biodra szerokie wyglądają na szczuplejsze. Zaś kieszenie naszywane poszerzają biodra. Z przodu brzuszek powiększają.

Dekolt i zapięcie płaszcza

Dekolt naprawdę potrafi zadziałać. Może z dużym powodzeniem ukrywać defekty figury czy też podkreślić jej zalety. Gdy wybieramy płaszcz zwróćmy uwagę na głębokość, kształt oraz także wykończenie dekoltu. To ostatnie mają także praktyczny wymiar, na przykład kapturek ochroni nas przed deszczem.

Gdy mierzymy płaszcz w sklepie, to należy zwrócić uwagę szczególną: czy napy, guziki, zatrzaski czy też suwak dopinają się. Jeśli nie, to musimy wybrać inny model czy też większy rozmiar. Uwzględnijmy przy tym, czy rodzaj zapięcia do naszej sylwetki pasuje w pełni.

Jak widać jest kilka ważnych elementów, na które musimy zwrócić uwagę przy zakupie płaszcza. Nie jest to takie proste, jakby mogło się nam wydawać.