Różnice między naturalnymi balsamami do ciała a tymi drogeryjnymi?

Naturalne balsamy do ciała to szansa na piękną, zdrową i pełną blasku skórę, do której dostarczana jest witaminowa dawka składników pochodzenia roślinnego. Naturalne kosmetyki powstają z pozyskania owoców, kwiatów lub części roślin, które posiadają wysokiej jakości składniki, dobrze wpływające na życie ludzkie. I mimo tego, że wiele osób uważa, że rośliny nie są w stanie poprawić jakości życia ludzkiego, tak już po naturalnych kosmetykach, można spostrzec, że ich działanie jest nieco inne niż kosmetyków nasyconych chemią, alkoholem, czy barwnikami, które z biegiem czasu wpływają na starzenie się organizmu, jego zatruwanie substancjami szkodzącymi i nadwyreżającymi układ organizmu, a w najgorszych przypadkach wpływającymi na powstawanie chorób skórnych lub raka. 

Dlaczego warto próbować korzystać z balsamów naturalnych i kosmetyków produkowanych z udziałem składników pozyskanych prosto z natury? Czy warto mieć naturalne kosmetyki w swoim domu i na podstawie porównań, z czasem wyeliminować produkty chemiczne, które mogą negatywnie wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie człowieka i jego prawidłowe pojmowanie, aspekty myślowe, koncentracje? Tak. Ale o tym poniżej.

Naturalne balsamy do ciała – czym się wyróżniają?

Naturalne balsamy do ciała i kremy pochodzenia roślinnego przede wszystkim nie są testowane na zwierzętach i nie mają w swoim składzie żadnych elementów odzwierzęcych. Stąd też wiadomo, że jeżeli są bezpośrednio wprowadzane do obiegu z przeznaczeniem dla człowieka, to w ich składzie znajdują się sprzyjające człowiekowi składniki. I mimo tego, że nie każdy może od razu przejść po kosmetykach drogeryjnych (nasyconych chemią lub alkoholem), do stosowania kosmetyków naturalnych (ze względu na silne działanie tych drugich, które może powodować początkowo efekt podrażniający skórę) – tak w przypadku stopniowego przechodzenia z balsamów drogeryjnych na roślinne (gdzie sztuczne składniki zostały w pełni wyeliminowane), można zacząć poprawiać nie tylko jakość skóry, ale i działania całego organizmu. 

Ludzie bowiem, ze względu na łatwą dostępność produktów drogeryjnych, nie czytają nawet etykiet ani składu tychże kosmetyków. W ten sposób, napędzana jest machina sprzedażowa sztucznych i nasyconych chemią składników, które odkładają się w zakamarkach całego organizmu. Kiedy pojawia się coraz więcej chorób związanych z rakiem, większośc osób łączy go z pożywieniem lub nałogami. Bywa jednak tak, że i kosmetyki wpływają na powstanie toksyn w organizmie, które mogą negatywnie wpłynąć na życie ludzkie. Dobrym przykładem do tego jest porównanie np. lakierów do paznokci z naturalnymi kosmetykami. Płytki paznokci po pomalowaniu mogą wyglądać na przebarwione lub być całkowicie zniszczone. O czym to świadczy? Czy na pewno pełne chemii kosmetyki są takie zdrowe jak je malują?

Różnice między kosmetykami z drogerii, a kosmetykami naturalnymi

Kosmetyki drogeryjne mają w swoim składzie dosyć kuszące, ale jednak niebezpieczne dla ciała ludzkiego dodatki. Patrząc na fakt, że w dawnych czasach częściej były stosowane kosmetyki naturalne, powinny być one stosowane i współcześnie. Ponieważ od stworzenia świata nie było chemii, a człowiek rozwijając się, zaczął wprowadzać ją dosłownie w każdym produkcie wytwarzanym ręka ludzką, tak naturalne balsamy do ciała i innego rodzaju kosmetyki pozyskane z natury, są coraz cenniejsze i powinny być bardziej w ten sposób propagowane. 

Przez to, że nie patrzy się na fakt, że kiedy Bóg realizował plan powstania ziemi, dał przykład, że nie musi być stosowana chemia jako podtrzymywanie życia ludzkiego, ponieważ sama natura dała szansę utrzymać się człowiekowi z dóbr naturalnych ziemi. Tak jak każdy nałóg niszczy i skraca ludzkie życie, tak jak negatywne nawyki powielane od pokoleń niszczą ludzkie wartości, tak i chemia stosowana w kosmetykach niszczy ludzki umysł, ciało, a z biegiem czasu także ducha – kiedy pojawia się choroba nie do udźwignięcia.

Czego można się spodziewać po kosmetykach naturalnych?

Naturalne balsamy do ciała marki Savone, to szansa na odmienienie postrzegania kosmetyków w aspekcie nie tylko pielęgnacyjnym, czy zdrowotnym, ale także w aspekcie całego życia ludzkiego. To początek możliwości i rozwijania na rynkach światowych prawidłowych postaw w aspekcie dobierania każdego produktu kosmetycznego i żywieniowego w przemyślany sposób, który wpłynie na inne postawy kolejnych pokoleń. 

Ponadto, warto by było, aby wszystkie produkty nasycone chemią, z biegiem lat zmieniły skład tylko na skład naturalny, i aby ilość wprowadzonych kosmetyków naturalnych, pozwoliła obniżyć ich cenę. Aby produkty naturalne nie były tylko szansą na lepszy wygląd i zdrowie światowych elit czy zamożnych osób, ale wszystkich ludzi na ziemi.