Rekomendacje obowiązkowych lektur na jesień: co czytać w domowym zaciszu?

Jesień to czas, kiedy wiele osób z chęcią sięga po książkę. Wciągająca lektura, ciepły kocyk i kubek gorącej herbaty, to idealna opcja na długie oraz deszczowe wieczory. Zastanawiasz się, jakie tytuły są godne zainteresowania? Jeśli preferujesz „misz masz” i nie masz sprecyzowanego gatunku literackiego, to koniecznie zapoznaj się z poniższym zestawieniem.

Pozycje, które znajdują się na liście, są zróżnicowane, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj, że książkowe nowości również możesz upolować w atrakcyjnej cenie. Wystarczy, że zajrzysz na Wydawaj Dobrze, gdzie znajduje się zbiór najlepszych okazji cenowych (m.in. kody zniżkowe do księgarni Livro).

„Wichrowe Wzgórza” Emily Brontë

Jesień zachęca do tego, aby przenieść się na dzikie wrzosowiska Yorkshire. Nieco mroczna, a zarazem niezwykle klimatyczna sceneria, wyśmienicie pasuje do motywu nieszczęśliwej miłości. Fatalne zauroczenie, które pojawiło się między Heathcliffem i Catherine, na zawsze odmieniło ich los. Nie od dziś wiadomo, że od miłości do nienawiści jeden krok. Płomienne uczucie przerodziło się w niechęć oraz żądzę damesy. Mężczyzna nie potrafi sprostać swoim emocjom. Autorka w niebanalny sposób przedstawiła romantyczną historię. Nie brakuje tutaj nagłych zwrotów akcji, które sprawiają, że czytelnik do ostatniej strony pozostaje w napięciu.

„I nie było już nikogo” Agatha Christie

Jeśli jesteś miłośnikiem kryminałów, to koniecznie zapoznaj się bliżej z prezentowanym tytułem. Warto wiedzieć, że jeszcze niedawno książka występowała pod tytułem „Dziesięciu Murzynków”. Jest to jedna z najlepszych powieści Christie, więc dobrze jest posiadać ją w swojej biblioteczce. Akcja toczy się na wyspie. Bliżej nieznany gospodarz zaprasza do swojego domu gości. Niespodziewanie okazuje się, że dwóch przyjezdnych nie żyje. W kolejnych dniach znikają kolejne osoby. Wszystko wskazuje na to, że nie jest to przypadek, a skrzętnie zaplanowana zbrodnia. Przerażająca rymowanka ma pomóc w rozwiązaniu sprawy. Ponadto, goście również skrywają swoje tajemnice

„Gorsza siostra” Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy gustują w powieściach obyczajowych. Główną bohaterka jest 25-letnia Ida. Kobieta jest mężatką, a także matką dwuletniej Dziuni. Niestety od dwóch lat zmaga się z białaczką. Choroba wyniszcza jej organizm, a leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Szansę na uratowanie życia daje wyłącznie przeszczep. Okazuje się, że żaden krewny Idy nie wykazuje chęci na to, aby zostać dawcą szpiku. Na rodzinnym spotkaniu wychodzi na jaw tajemnica skrywana od wielu lat. Ida nie miała pojęcia o tym, że posiada przyrodnią siostrę Urszulę. Podejmuje decyzję o spotkaniu – czy Ula zgodzi się uratować umierającą siostrę?

„Migawka” Brandon Sanderson

Jest to thriller policyjny, który pochłania na wiele godzin. Warto zaznaczyć, że fabuła nie jest banalna, a zakończenie oczywiste. Dwóch policjantów przenosi się do alternatywnego świata, aby odtworzyć ciąg zdarzeń. Wszystko po to, aby dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się dziesięć dni temu. Dzięki tytułowej migawce, Davis oraz Chaz mogą poruszać się po mieście niemal bez ograniczeń. Odznaki sprawiają, że skutecznie omijają napotkane przeszkody oraz łamią obowiązujące przepisy prawa. Sprawa wydawała się prosta i banalna, jednak wszystko się skomplikowało. Mężczyznom udało się trafić na ofiary seryjnego mordercy. Centrala nie pozwala zagłębiać im się tę sprawę, jednak ambitni policjanci podejmują inną decyzję, co grozi utratą życia.