Rehabilitacja dla dzieci i dorosłych – kompleksowe podejście

Nasze ciało w sposób naturalny podlega pewnemu zużyciu, a także poprzez tryb życia czasami powodujemy rozmaite kontuzje.

Powodów, przez które trafiamy do fizjoterapeutów jest bardzo wiele i czasami bywają nieoczywiste. Dzisiejsze gabinety terapeutyczne to jednak znacznie bardziej rozbudowana oferta i możliwości, aniżeli jeszcze kilka dekad temu. Do akcji wkracza często solidny sprzęt, nowoczesne zdobycze nauki, a dzięki temu rehabilitacja jest skuteczniejsza.

Rehabilitacja osób dorosłych

W przypadku osób dorosłych oraz starszych właściwa rehabilitacja może przyspieszyć chociażby proces powrotu do zdrowia i standardowej aktywności po wszelakich wypadkach lub kontuzjach sportowych. Często również przyczyną, przez którą trafiamy do fizjoterapeutów są bóle nieznanego pochodzenia. Już na etapie diagnozy zwykle wychodzą wieloletnie zaniedbania i wady postawy, zaburzenia które w dłuższej perspektywie czasu powodują coraz większy dyskomfort. Tego typu zaniedbania można skutecznie leczyć w gabinecie terapeutycznym, gdzie w sposób holistyczny podchodzi się do ciała, od etapu diagnozy, po wdrożenie odpowiedniej rehabilitacji. Rehabilitacja na Bemowie w Terapia Impuls to sposób na pozbycie się bólu i wielu dokuczliwych dolegliwości pod okiem doświadczonych terapeutów.

Terapia SI – znaczenie

Prawidłowa integracja sensoryczna wedle naszej obecnej wiedzy jest jednym z kluczy do poprawnego rozwoju człowieka. Prawidłowa integracja oznacza, że wszystkie nasze zmysły pracują harmonijnie wraz z naszym umysłem. Głębokie czucie, a także równowaga osoby bez zaburzenia integracji sensorycznej jest prawidłowa. Problem pojawia się, gdy dochodzi do zaburzenia integracji sensorycznej. Warto wtedy zgłosić się do gabinetu terapeutycznego ze swoim dzieckiem przede wszystkim w celu poddania go obserwacji, a następnie być może również w celu terapii SI. To pozytywnie działająca, ugruntowana naukowo terapia zaburzeń integracji sensorycznej, której skuteczność jest zadowalająca nawet w przypadku dzieci w spektrum autyzmu.

Rehabilitacja dzieci

Również w sferze fizycznej dzieci, szczególnie te aktywne są narażone na wiele zaburzeń i zwyrodnień, czy nawet poważnych kontuzji w przypadku uprawiania sportowego trybu życia. Rehabilitacja dzieci rzecz jasna nieco różni się od tej stosowanej w przypadku osób dorosłych przede wszystkim z racji nieco innej budowy ciała. Ta właśnie budowa ciała jest jednak bardzo korzystna w przypadku kontuzji i nieprawidłowości postawy. Szybka interwencja w młodym wieku może być niezwykle skuteczna w kształtowaniu postawy ciała.