Przekąski na imprezę kwestia smaku – poszukajmy inspiracji

Szykuje się u Ciebie jakaś imprezka? Jesteś jej organizatorem? Dużo spraw na Twojej głowie. Najtrudniejsze chyba wydaje się zaplanowanie menu oraz przygotowanie wszelkich potraw. Zaplanujmy sobie wszystko stosunkowo wcześniej. Przekąski na imprezę kwestia smaku okażą się pomocne.

Nie za dużo, nie za mało

Bardzo często naszym problemem jest to, że szykujemy na różnego rodzaju przyjęcia czy też imprezy zbyt dużo jedzenia. Wówczas większość zostaje i w rezultacie po kilku dniach lądują w koszu. Musimy przyznać, że jest to po prostu marnowanie pożywienia. Nie dopuszczajmy do tego. Wiele osób jednak popada ze skrajności w skrajność i w rezultacie przygotowuje zbyt mało jedzenia. Chyba nie ma gorszej sytuacji, aniżeli puste stoły podczas trwającej imprezy.

Musimy zatem znaleźć złoty środek. Wiele osób decyduje się na zrobienie zimnej płyty. Jednak wiemy z doświadczenia, że czasem nie są one popularne. Wynika to z tego, że ludziom po prostu nie chce się zabierać na talerz i wolą rozwiązania już gotowe. Świetne sprawdzają się różnego rodzaju przekąski na imprezę kwestia smaku. Są to tak zwane finger food.

Co możemy polecić?

Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju gotowe kanapeczki. Przyrządza się je niezwykle łatwo i szybko. Wystarczy naszykować sobie pokrojony już ser, sałatę, plastry ogórka, plastry pomidora oraz szynkę w plasterkach. Dzięki temu szybko nakłada się całość. Można w środek kanapki wbić wykałaczkę, aby wszystko się idealnie trzymało. W ten sposób przygotowane kanapeczki można pięknie wyeksponować na paterze.

Oczywiście podczas imprez świetnie się sprawdzają także różnego rodzaju sałatki. Jednak znów postawmy na nieco inną formę. W sprzedaży znajdziemy fajne plastikowe miseczki. Do miseczki wchodzi około jednej bądź dwie łyżki sałatki. Poza tym do każdej miseczki jest dołączona malutka łyżeczka. Można przygotować kilka różnych sałatek. Na górę pokuśmy się o koperek czy też o listek pietruszki. Będzie to pięknie wyglądało.

Można pójść jeszcze o krok dalej i zaskoczyć swoich gości. Uda się to dzięki roladzie na zimno szpinakowo, śmietankowo, łososiowej. Przygotowujemy ją wcześniej i schładzamy w całości w lodówce. Następnie przed samym podaniem kroimy w plasterku. Jest to przekąska nie tylko bardzo smaczna, ale także pięknie się prezentuje. Połączenie koloru zielonego, pomarańczowego i białego naprawdę brzmi świetnie i też tak wygląda.

Wypróbujmy powyższych propozycji, a będziemy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Co więcej nasi goście będą oczarowani i najedzeni.