Projektowanie domów – najnowsze trendy

Trendy wnętrzarskie zmieniają się tak naprawdę co sezon, a statystycznemu Kowalskiemu ciężko jest nadążyć za ciągłymi zmianami. Aby więc stworzyć spójną i estetyczną przestrzeń zgodną z najnowocześniejszymi trendami, warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz lub dokonać dokładnego przeglądu modnych tendencji w projektowaniu domów.

Trendy wnętrzarskie zmieniają się tak naprawdę co sezon, a statystycznemu Kowalskiemu ciężko jest nadążyć za ciągłymi zmianami. Aby więc stworzyć spójną i estetyczną przestrzeń zgodną z najnowocześniejszymi trendami, warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz lub dokonać dokładnego przeglądu modnych tendencji w projektowaniu domów. Co będzie więc modne w tym sezonie? Na jakie rozwiązania warto stawiać w aranżacji swojego wnętrza? 

Projektowanie kuchni – co będzie modne w tym sezonie? 

Kuchnia to serce domu, dlatego właśnie projektowaniu przestrzeni kuchennej warto poświęcić najwięcej uwagi. W obecnym sezonie większość architektów, którzy wykonują projektowanie kuchni Kraków lub w innych miastach na terenie Polski, umieszcza w swoich projektach niebanalne rozwiązania w postaci kolorowych mebli – 2023 rok to okres odważnej zabawy barwami bez jakichkolwiek zahamowań czy wątpliwości. Co ważne, najpopularniejszym rozwiązaniem będą zabudowy meblowe w monochromatycznym klimacie. Butelkowo zielone, ognisko czerwone czy jasnobłękitne fronty w jednolitym odcieniu stworzą interesujący efekt wizualny i dodadzą kuchni niepowtarzalnego charakteru. Ponadto, jak twierdzi wielu architektów, którzy oferują projektowanie domów Kraków, Warszawie i innych miastach w Polsce, kolory doskonale podkreślają estetykę mebli oraz całego pomieszczenia, a jednocześnie poprawiają samopoczucie i nastrój osób przebywających w pomieszczeniu. 

Modne rozwiązania w projektowaniu łazienek 

Przy planowaniu wystroju łazienki warto mocniej się zastanowić, ponieważ ta aranżacja najpewniej zostanie z nami na długie lata. Producenci płytek łazienkowych i armatury prześcigają się w nowych propozycjach, co znajduje swoje odzwierciedlenie w biurach projektowych, które oferują projektowanie łazienek Kraków, w Warszawie i wielu innych miastach na terenie Polski. 2023 rok będzie przede wszystkim zdominowany przez kolory ziemi – w łazienkach największą popularnością będą więc cieszyć się takie barwy, jak złamane biele, piaskowe żółcie czy ciemne brązy. W tym przypadku ciekawym rozwiązaniem będzie kontrastowanie ze sobą barw ciepłych i chłodnych. Hitem nadchodzącego sezonu będzie również minimalizm, który nigdy nie wychodzi z mody. W myśl zasady – mniej znaczy więcej – łazienka powinna być funkcjonalna i wolna od jakichkolwiek zbędnych dodatków. Najczęściej w tego typu pomieszczeniach stosuje się wielkoformatowe płytki o gładkiej strukturze. Przestrzeń w minimalistycznym stylu ma po prostu sprawiać wrażenie przestronnej i dobrze zaplanowanej.