Profesjonalne suszarki do włosów – warto dopłacić?

Znajduje się prawie w każdym domu, a już na pewno w każdym salonie fryzjerskim. Suszarka do włosów jest niezbędna nie tylko podczas suszenia włosów, ale także podczas modelowania i niektórych zabiegów. Jaką suszarkę wybrać? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Dowiedz się!

Znajduje się prawie w każdym domu, a już na pewno w każdym salonie fryzjerskim. Suszarka do włosów jest niezbędna nie tylko podczas suszenia włosów, ale także podczas modelowania i niektórych zabiegów. Jaką suszarkę wybrać? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Dowiedz się!

Profesjonalne suszarki do włosów – dlaczego warto? 

Decydując się na zakup suszarki do włosów, warto postawić na sprawdzony sprzęt. Kupując profesjonalną suszarkę do włosów masz pewność, że to urządzenie posłuży Ci przez wiele lat. Jest to szczególnie ważne przede wszystkim w salonie fryzjerskim. W pracy fryzjera suszarka jest używana bardzo często, dlatego powinna być solidna. Taka suszarka przyda się również w domu. Profesjonalny sprzęt sprawi, że wysuszysz włosy szybciej, a po suszeniu będą wyglądać o wiele lepiej, niż po zastosowaniu zwykłej suszarki. Docenisz to zarówno Ty, jak i Twoje klientki. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru suszarki i dowiedz się, jakie cechy powinna mieć profesjonalna suszarka do włosów.

Cechy najlepszych suszarek 

Profesjonalne suszarki do włosów https://www.fryzomania.pl/category/suszarki-do-wlosow mają bez wątpienia wiele zalet. Podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego urządzenia. 

Wygoda – jest ona szczególnie ważna w salonie fryzjerskim, gdzie suszarki używa się bardzo często. Dlatego urządzenie powinno być lekkie i mieć ergonomiczny kształt. Dobrze leżąca w dłoni suszarka sprawi, że pod koniec dnia nie odczujesz dolegliwości bólowych, ani nie przeciążysz dłoni i nadgarstków. Bardzo komfortowe są suszarki z matowym wykończeniem – gwarantują stabilność, nie ślizgają się w dłoni. Należy także zwrócić uwagę na rodzaj kabla. Warto wybrać urządzenie z okrągłym kablem lub z technologią RotoCord, która zapobiega splątywaniu się. 

Moc – moc silnika suszarki jest szczególnie ważna w salonie fryzjerskim, gdzie urządzenie prawie przez cały czas jest w użyciu. Im większą moc ma suszarka, tym będzie ona trwalsza i posłuży Ci wiele lat. 

Ustawienia nawiewu i temperatury – poziom nawiewu i wysokość temperatury suszenia powinno się dostosować do rodzaju włosów. Oczywiste jest, że wrażliwe i cienkie włosy potrzebują inne temperatury niż grube i mocne kosmyki. Warto wybrać suszarkę, która ma dużo konfiguracji nawiewu i temperatury, wtedy z łatwością dostosujesz parametry do typu włosów. Warto zwrócić uwagę na to, czy suszarka ma zimny nawiew – ta funkcja domyka łuski włosowe pod koniec suszenia, dzięki czemu kosmyki stają się gładkie i lśniące. 

Wymienne nakładki – suszarka do włosów, jak już wyżej przeczytałeś, może służyć nie tylko do suszenia, ale także do modelowania. Jest przydatna także podczas wykonywania zabiegu keratynowego prostowania. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy do suszarki są dołączone wymienne końcówki. Koncentratory powietrza świetnie nadają się do prostowania włosów z użyciem szczotki lub do układania fal i loków. Z kolei dyfuzor będzie idealny do suszenia kręconych włosów. 

Głośność – nowoczesne, profesjonalne suszarki do włosów są wyjątkowo ciche, dlatego doskonale sprawdzają się w salonach. Poziom głośności nie podrażnia słuchu i dodatkowo nie denerwuje sąsiadów za ścianą. 

Funkcja jonizacji – decydując się na kupno profesjonalnej suszarki do włosów, warto wybrać taką z jonizacją. Czym jest ta funkcja? Naturalnie na naszych włosach występują jony dodatnie. Zwykle ciepło wytwarzane podczas suszenia powoduje, że włosy elektryzują się, puszą, przez co są trudne do ułożenia i wyglądają niekorzystnie. Generator jonów w suszarce produkuje jony ujemne, które neutralizują dodatnie ładunki na włosach. Dzięki temu po suszeniu włosy stają się gładkie, błyszczące i miękkie, a ponadto łatwe do ułożenia. Wybór suszarki z jonizacją to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie czas – dzięki jonizacji znacznie skrócisz czas suszenia. 

Jaką suszarkę warto mieć?

Jeśli chcesz kupić profesjonalną suszarkę, pamiętaj, że warto wybrać sprzęt dobrej firmy. Rynek sprzętów fryzjerskich ciągle się rozwija. Dziś w ofercie znaleźć można wiele dobrej jakości suszarek znanych marek. Największą popularnością i zaufaniem w gronie klientów cieszą się takie suszarki, jak:

  • Valera Swiss Silent Jet i MasterPro 3.0 – to niezwykle ciche suszarki, a suszenie z ich użyciem przebiega bardzo szybko. Lekkie i wygodne w użyciu, posiadają funkcję jonizacji.
  • BaByliss Pro Caruso – urządzenie o zadziwiającej prędkości wyrzutu powietrza, doskonale sprawdzi się w salonie fryzjerskim. Jest lekka i ergonomiczna.
  • Fox Smart 2100W – solidna obudowa, nawet 1000 godzin pracy, koncentratory, zimny nawiew i jonizacja – a to tylko część zalet tej suszarki.
  • Ga.ma. 4D Therapy – zadba o kondycję Twoich włosów dzięki jonizacji i funkcji wytwarzania ozonu. Włosy będą niezwykle lśniące i gładkie!
  • Parlux Advanced Light – wyjątkowo wygodna i cicha – ma system wyciszający hałas, doskonale sprawdzi się w salonie fryzjerskim. 
  • Jaguar HD Calima – niezwykle duża moc, która sprawi, że suszarka posłuży Ci przez wiele lat. 
  • Ermila Compact Tourmaline – delikatna dla włosów, zapobiega utracie nawilżenia, dzięki czemu dba o kondycję kosmyków.
  • Moser Ventus Ionic – doskonale domyka łuski włosów, posiada końcówki idealne do suszenia zarówno długich, jak i krótkich włosów.