Praca opiekunki w Niemczech – kiedy warto szukać pracy przez agencję?

Ofert pracy dla opiekunek w Niemczech nie brakuje. Pojawiają się one na portalach ogłoszeniowych, forach, facebookowych grupach. Nie zawsze jednak podjęcie zatrudnienia w oparciu o taką ofertę dobrze się kończy. O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy agencji pracy. Kiedy warto podjąć z nią współpracę i z czym ona się wiąże?

Czy warto szukać pracy przez agencję opiekunek?

Znalezienie pracy jako opiekunka seniora w Niemczech tylko z pozoru wydaje się łatwe, proste i szybkie. Mnogość ogłoszeń wcale nie oznacza, że pracę dostanie się w kilka dni, nie jest też gwarancją, że warunki zatrudnienia będą odpowiednie. Na szukających pracy na własną rękę czeka też wiele pułapek np. zatrudnienie na czarno czy umowa przewidująca wysokie kary finansowe i dodatkowe obciążenia np. za dojazd, czy kursy językowe. Aby uniknąć kłopotów z pracą w Niemczech, najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalistów, czyli agencji pośredniczących.

Współpracują one zarówno z prywatnymi niemieckimi rodzinami, jak i domami pomocy i opieki, a także swoimi niemieckimi odpowiednikami – dzięki temu oferują zróżnicowane oferty pracy. Współpraca z agencją to również pewność legalności zatrudnienia i dopełnienia wszystkich formalności. Nie bez znaczenia jest również pomoc oferowana przez cały czas trwania kontraktu w Niemczech.

Kiedy warto zacząć współpracę z agencją pośrednictwa pracy w Niemczech?

Z pomocy agencji pracy przede wszystkim powinny skorzystać osoby, które po raz pierwszy chcą wyjechać do Niemiec, a także stawiają pierwsze kroki w zawodzie. Na takich stronach jak https://opieka.felizajob.pl/ znajdą one zweryfikowane ogłoszenia, dopasowane do ich doświadczenia i możliwości. Pomoc agencji pozwoli również dobrać pierwszy kontrakt w taki sposób, aby nie był on zbyt wymagający i nie spowodował zniechęcenia czy wypalenia. Duże znaczenie ma również fakt, że agencja zajmie się wszystkimi formalnościami i kwestiami prawnymi, a także zagwarantuje legalność zatrudnienia. Dla osób dopiero zaczynających karierę opiekunki seniora w Niemczech dużym ułatwieniem będą też kursy języka, na które można odbyć online i które przygotują do opieki nad seniorem.

Z pomocy agencji pośrednictwa skorzystać mogą również osoby z doświadczeniem w pracy w Niemczech. W ich przypadku agencja opiekunek to wygoda, komfort i możliwość znalezienia najlepszych ofert na rynku. Dużym plusem jest również stała opieka koordynatora, który dba o prawidłowe wykonywanie umowy i respektowanie praw pracowniczych opiekunki. Doświadczone opiekunki doceniają również fakt, że po zakończeniu jednego kontraktu, agencja niemal od razu proponuje im kolejną pracę dopasowaną do ich wymagań pod względem miejsca, zakresu obowiązków, wynagrodzenia.