Poznajmy sposób na śmierdzące buty

Czy wiesz jak zneutralizować zapach uciążliwy ze skórzanego czy też sportowego obuwia? Wypróbujmy sprawdzony sposób na śmierdzące buty. Dzięki temu nie będziemy musieli się stresować ściąganiem butów u znajomych.

Dezodorant antybakteryjny do butów

Świetny sposób na śmierdzące buty to antybakteryjny dezodorant do butów. Sprawdza się w obuwiu skórzanym, sportowym, zamszowym oraz także wykonanym z tworzywa sztucznego. W składzie tego dezodorantu znajdziemy przede wszystkim nanocząsteczki krzemionki oraz srebra, które mają antyseptyczne właściwości oraz także zapobiegają rozwojowi wszelkich mikroorganizmów, które są odpowiedzialne za powstanie zapachu przykrego w obuwiu oraz także neutralizują aromaty uciążliwe. Dezodorant kosztuje jedynie kilkanaście złotych i kupimy go chociażby w drogerii czy też w sklepie obuwniczym.

Wkładki  przeciwpotne

 Śmierdzące buty to bardzo kłopotliwy problem, z którym się borykają osoby, które zmagają się z nadpotliwością stóp. Aby móc zneutralizować bardzo przykry zapach obuwia, wystarczy, że zmienimy wkładkę zwykłą na specjalną, która wykonana została z lateksowej pianki z zawartością aktywnego węgla. Wkładki wymieniać należy co jakieś dwa tygodnie.

Można także postawić na wkładki z cedrowego drewna. Cienkie oraz naturalne wkładki są niesamowicie wygodne oraz pochłaniają doskonale wilgoć oraz pot. Dzięki temu zapobiegają dalszemu rozwojowi bakterii.

Cedr to dezodorant naturalny, który pachnie pięknie oraz neutralizuje zapachy nieprzyjemne w butach. Cedrowe drzewo jest antyalergiczne, pomaga także zapobiegać u nas grzybicy paznokci oraz stóp. Wkładki wykonane z tego drewna są sposobem naturalnym na buty śmierdzące. Są idealne dla osób, które się zmagają z nadpotliwością czy też skórnymi chorobami stóp.

Kapsułki odświeżające

Odświeżacz w kształcie dosyć sporych kapsułek jest kolejnym sposobem na bardzo przykry zapach butów. W składzie znajdziemy aktywne bakteriobójcze składniki. Przeciwdziałają one rozwojowi bakterii oraz także grzybów. To grzyby i bakterie odpowiadają za powstawanie bardzo uciążliwego zapachy. Z kolei zeolit pomaga na zachowanie świeżości obuwia na znacznie dłużej. Wystarczy, że włożymy tabletki do środka butów i przekręcimy, tak by ich zapach uwolnić oraz pozostawić do uzyskania poziomu pożądanego świeżości. Wykorzystywane mogą być w zasadzie wielokrotnie.

Jak widzimy na powyższym sposobów jest naprawdę sporo. wybierzmy taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał i zacznijmy działać. Koniec ze śmierdzącymi butami oraz stopami.