Poznaj najpopularniejsze ozdoby i dekoracje w stylu Hawajskim

Wyjątkowe imprezy wymagają wyjątkowej oprawy. Długa historia organizacji przyjęć i balów pokazuje nam, jak ceniono na przestrzeni lat dobrą zabawę w wyjątkowym stylu. Na książęcych i królewskich dworach zatrudniano osoby i nadawano szczególne uprawnienia tym, którzy pracowali nad uzyskaniem spektakularnego efektu towarzyskiego wydarzenia. Niewiele osób wie, że na dworze księcia Mediolanu jako nadworny, dziś powiedzielibyśmy KO, pracował sam Leonardo da Vinci, przygotowując paradę dla mieszkańców miasta i bal dla zaproszonych gości.

Tematyczne imprezy w hawajskim stylu

Tematyczne imprezy z oryginalną oprawą lubią dzieci i dorośli. Główny temat zabawy obliguje wszystkich uczestników do kreatywnego ubioru a organizatora do przygotowania we właściwy sposób przestrzeni przeznaczonej do zabawy. Zbiór motywów, tematów przewodnich do wykorzystania jest nieograniczony, ale daje się zauważyć szczególne preferencje.

Osoby lubiące podróżować i odkrywać odległe lądy decydują się często na wakacyjny motyw, a jeżeli jest to motyw inspirowany latem, to jednym z częstszych wyborów jest motyw związany z pobytem na Hawajach.

Hawajskie dekoracje na imprezę

Aby dobrze przygotować się do imprezy w hawajskim stylu potrzebne są hawajskie dekoracje. Największy ich wybór można znaleźć w Internecie. Specyfika tego rodzaju dekoracji opiera się na detalach i kolorach oraz kolorowym, lekkim cateringu. Centrum imprezy może stworzyć stół – bufet, który łatwo przyozdobić słomkową, hawajską ozdobą stołu. Natychmiast nadaje ona ton podkreślony przez menu. Na stole powinno znaleźć się mnóstwo owoców, kolorowych słodyczy i wielobarwnych drinków, koniecznie z papierową parasolką.

W przestrzeni hawajskiego motywu wspaniale komponują się balony w postaci girland balonowych i balonów w kształcie smakowitych owoców. Wszechobecne balony nadają kolor imprezie, a jednocześnie zamieniają się w przedmiot służący do zabawy dla dorosłych i dzieci.

Hawajskie dekoracje dla gości imprezy

Trudno sobie wyobrazić gościa imprezy w hawajskim stylu bez kolorowej koszuli i kwiatowego naszyjnika dla pań i panów. Barwne naszyjniki poruszają się w takt muzyki wraz z tańczącymi i stanową ważny atrybut np. konkursowy. Innym ważnym detalem hawajskim jest kapelusz hawajski fedora z kwiatami aloha. Pasuje na każdą głowę i sprawdzi się w trakcie imprez organizowanych na świeżym powietrzu.

W hawajskim stylu i na powietrzu sprawdzą się też okulary w kształcie orientalnych owoców i ptaków. Okulary jak łabędzie, ananasy czy pomarańcze wnoszą kolor i nieskrywaną radość zabawy.

Hawajskie dekoracje na imprezę  mogą mieć charakter nie tylko ozdobny, ale i użytkowy. Papierowe talerze i talerzyki parasolki, stojaki na drinki, kubeczki w hawajskie motywy uzupełniają całość dekoracji z Hawajami w tle.

Imprezy o jednym charakterystycznym motywie przynoszą wszystkim mnóstwo uciechy i śmiechu. Goście konkurują na przebrania, a gospodarze wykazują się kreatywnością w podejściu do tematu.