Powiększanie biustu – metody i efekty

Doskonały biust nie musi pozostawać w sferze marzeń. Jeśli Twoje piersi są zbyt małe, asymetryczne lub utraciły jędrność, w każdej chwili możesz to poprawić. Współczesne metody powiększania biustu dają wiele możliwości. Sprawdź, którą z nich wybrać i ile to kosztuje.

Kompleksy związane z nieatrakcyjnym biustem spędzają Ci sen z powiek? Wcale nie musi tak być. Sposobem na przywrócenie piękna, pokochanie własnego ciała i odzyskanie pewności siebie jest operacja piersi. Fanaberia? Kaprys? Nic z tych rzeczy!

Ten zabieg cieszy się ogromną popularnością i jest jednym z najczęściej przeprowadzanych z zakresu chirurgii plastycznej. Na pewno zrewolucjonizował życie wielu kobiet. Silikonowe implanty piersiowe są jedną z metod powiększania biustu. Poza nimi istnieje również możliwość powiększenia biustu solą fizjologiczną i tkanką tłuszczową. Tak więc wybór należy do Ciebie!

Wskazania do zabiegu powiększania biustu

Operację biustu najczęściej wykonuje się z pobudek estetycznych. I nie zawsze chodzi o zmianę rozmiaru na większy. Bardzo często zmienia się sam kształt piersi. Powodem operacji plastycznej może być również:

  • utrata objętości piersi, na przykład na skutek ciąży i karmienia;
  • deformacja biustu;
  • asymetria biustu;
  • posiadanie piersi ze słabo rozwiniętym gruczołem piersiowym;
  • uraz klatki piersiowej;

Wskazaniem medycznym do wykonania operacji są także wady wrodzone, na przykład piersi bulwiaste, zespół Polanda czy niedorozwój piersi.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Operację powiększenie piersi wykonuje się wyłącznie u kobiet pełnoletnich. Każda pacjentka musi także przejść szereg badań kwalifikujących do zabiegu.

Wśród przeciwwskazań do operacji wymienia się choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby układu krążenia, ciążę i okres karmienia, a także ciężkie schorzenia wątroby i nerek.

Powiększenie piersi za pomocą implantów

Implanty piersiowe należą do najpopularniejszych sposobów powiększania biustu. Do wyboru mamy implanty wypełnione żelem silikonowym lub solą fizjologiczną. Trzeba przyznać, że te ostatnie są wykonywane rzadziej.

Efekty powiększania biustu z zastosowaniem implantów są widoczne tuż po zakończeniu procedury. Jednakże ostateczny efekt uzyskuje się po upływie 6-18 miesięcy. Wtedy to ustępuje obrzęk, bledną linie cięć, struktura tkanek ulega przebudowie i tym samym piersi nabierają naturalnego wyglądu.

Silikonowe implanty piersiowe

Implanty piersiowe silikonowe są uważane za najlepiej imitujące strukturę kobiecego ciała. W dotyku dają wrażenie najbardziej zbliżone do naturalnych piersi. Przy okazji są bardziej trwałe niż modele wypełnione solą fizjologiczną.

Ten rodzaj implantów może być umieszczany zarówno pod gruczołem piersiowym, jak również pod mięśniem lub częściowo pod mięśniem.

Implanty piersiowe z solą fizjologiczną

W przeciwieństwie do silikonowych, wprowadzane są do loży puste, a dopiero później napełniane roztworem soli fizjologicznej. Dzięki temu pozwalają na mniejsze nacięcie skóry. Niestety nie zapewniają tak naturalnego efektu, jak implanty silikonowe. Ponadto istnieje ryzyko, że będą się fałdować, powodując widoczne marszczenia skóry w górnej części gruczołu.

Ze względu na większą tendencję do falowania i marszczenia, zwykle umieszcza się je pod mięśniem.

Kształty implantów

Jeśli chodzi o kształt, możemy wybierać między implantami anatomicznymi, a okrągłymi.

Implanty anatomiczne to nic innego, jak idealnie wyprofilowane protezy w kształcie kropli. Ich atutem jest to, że dobrze dopasowują się do sylwetki i dają naturalny efekt.

Implanty anatomiczne poleca się kobietom, które chcą powiększyć biust w sposób dyskretny. Stanowią również doskonałe rozwiązanie dla pań, których piersi straciły objętość i jędrność na skutek ciąży. Skutecznie pozwalają je przywrócić, likwidując kompleksy i gorsze samopoczucie.

Z kolei implanty okrągłe są bardziej symetryczne. Dają efekt wyraźnie podniesionego i pełnego biustu. W przeciwieństwie do implantów anatomicznych w kształcie łezki, tutaj mamy do czynienia z pełnym biegunem górnym i dolnym.

Powiększenie piersi własną tkanką tłuszczową

Implanty piersiowe nie są dziś jedynym sposobem na powiększenie biustu. Istnieje jeszcze coś takiego, jak nieinwazyjne powiększanie biustu, na przykład własną tkanką tłuszczową.

Zalety są tu oczywiste. Przede wszystkim nie jest to długotrwała operacja plastyczna, a więc nie wymaga pełnego znieczulenia. A jak wiadomo, nie każda kobieta może się poddać narkozie. Poza tym czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy. I jeszcze jedno – ryzyko odrzucenia przeszczepu jest praktycznie zerowe.

Jeśli chodzi o efekty takiego powiększania biustu, to są one bardzo zadowalające. Co ważne, nieinwazyjne metody pozwalają nie tylko na powiększenie biustu, ale także na jego podniesienie i wymodelowanie. W ten sposób można powiększyć biust o 1-2 rozmiary.

Tłuszcz pobierany jest podczas liposukcji z innych części ciała. Zwykle są to uda, pośladki lub brzuch. Następnie pobrany tłuszcz oczyszcza się z wody i obumarłych komórek i odpowiednio przygotowuje do wprowadzenia pod skórę piersi. Cała procedura odbywa się za pomocą cieniutkich kaniuli.

Zabieg powiększania biustu własną tkanką tłuszczową zwykle jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. W przeciwieństwie do klasycznej metody powiększania biustu, odczucia bólowe są tu niewielkie. Najczęściej ustępują po kilkudziesięciu godzinach od zabiegu. Również okres rekonwalescencji jest krótszy niż po klasycznej operacji z zastosowaniem implantów piersiowych.

Koszt powiększania biustu

Ile kosztuje operacja powiększenia biustu? Tak naprawdę ostateczna cena zależy od wielu czynników – miasta, kliniki, wybranej metody. Koszt operacji z użyciem implantów zaczyna się od 9500 złotych. Ceny za powiększenie piersi własnym tłuszczem zaczynają się od 5000 złotych.

Dla wielu pań koszt powiększania biustu może być sporym obciążeniem dla domowego budżetu. I chociaż operacja biustu pozwoliłaby w końcu poczuć się dobrze we własnym ciele, nie każdą kobietę na nią stać. Przez to odkłada swoje marzenia na później. A wcale nie musi tak być!

W takiej sytuacji bardzo pomocna okazuje się płatność w ratach. I nie mamy tu na myśli kredytu bankowego! Są o wiele prostsze i bezpieczniejsze rozwiązania.

Jednym z nich jest system ratalny MediRaty. To pionier pożyczek medycznych. Dzięki oferowanej usłudze, możesz sfinansować 100% kosztów bez posiadania wkładu własnego.

Cała procedura jest szybka, prosta i bezpieczna. Dzięki MediRatom Twoje oszczędności pozostaną na koncie w nienaruszonym stanie, a poprawa estetyki piersi wyjdzie poza sferę marzeń.