Pomelo owoc – poznajmy jest zdrowotne właściwości

Pomelo owoc jest tak naprawdę jednym z największych cytrusowych owoców. Mogą one nawet osiągnąć wagę ponad dwóch kilogramów. Z powodu swoich zdrowotnych właściwości, określany jest on jako prawdziwa witaminowa bomba. Jest znacznie słodszy od grejpfruta oraz nie posiada goryczy go charakteryzującej. W Chinach owoc ten jest postrzegany jako owoc szczęścia. Botanicy uważają go jako skrzyżowanie pomelo oraz dzikiej pomarańczy. Jakie zdrowotne właściwości posiada pomelo?

Jak wygląda pomelo oraz skąd pochodzi?

Czy wiesz, ze wiele osób w ogóle nie jadło jeszcze tego owocu. Co więcej wiele osób w ogóle się zastanawia co to jest pomelo owoc. Otóż pomleo jest największym owocem cytrusowym. Należy on do rodziny określanej jako Rutaceae. Jego smak jest równowagą pomiędzy samą goryczką grejpfruta i także słodyczą pomarańczy. Pomole do tego posiada bardzo wiele nazw zamiennych. Możemy go spotkać jako białą cytrynę, pumelo, olbrzymią pomarańczę, pulmetto, pompela czy też pumpelnusem.

Owoce te rosną w tropikalnym klimacie. Pochodzi dokładnie z Tajlandii, Malezji, a obecnie jest uprawiane w Indiach czy też Chinach na drzewach. Drzewa te osiągają nawet dobrych kilkanaście metrów. Do Europy sprowadzone zostało przez Brytyjczyków w czasach kolonizacji. Zaczęto wówczas propagować istną modę na pomelo. Drzewo jest bardzo rozgałęzione oraz cierniste, a owoce są wytwarzane przez cały rok. Nawet może zakwitać do czterech razy do roku.

Wartości odżywcze pomelo

W samej rodzinie cytrusów to owoc pomelo właśnie posiada największą ilość bardzo potrzebnej witaminy C. Proszę sobie wyobrazić, że nawet przebija pomarańczę oraz cytrynę. W stu gramach jedynie się znajduje czterdzieści kalorii oraz aż sześćdziesiąt miligramów witaminy C. Pomelo swoje właściwości zawdzięcza w nim zawartym składnikom jak: potas, błonnik, magnez, wapń, żelazo, fosfor, potas, sód, mangan czy też miedź. Pomelo zawiera także bardzo cenne witaminy. Mowa tutaj o witaminie A, B2, B1, B6 oraz B3.

Pomimo tego, że pomelo nie jest takie znane jak pomarańcza czy też jabłko bądź banany, to coraz więcej osób po pomelo sięga. Naprawdę możliwości owoców jest sporo. Nie sięgajmy jednak po rozwiązania, które wszyscy znamy. Bardzo chętnie poznamy nowe smaki. Bez wątpienia takie założenia spełnia pomelo. Postawmy niego i spróbujmy. Gwarantuję, że z czasem będzie już sięgać po te owoce regularnie. Cieszy nas to, ponieważ uwielbiamy eksperymentować w kuchni i poznawać nieznane. Bardzo wiele owoców poznajemy na zagranicznych wczasach.