Podpowiadamy jak zafarbować włosy bibułą?

Obecnie istnieje bardzo dużo sposobów jeśli chodzi o farbowanie włosów. Zmienić możemy ich kolor przy pomocy farb koloryzujących, szamponów bądź też innych środków. Po farbie profesjonalnej efekt na włosach utrzymuje się nawet do kilku miesięcy. Jednak trendem najnowszym jest farbowanie włosów przy wykorzystaniu bibuły. Jak zafarbować włosy bibułą? Dowiedzmy się.

Czym jest takie farbowanie?

Farbowanie włosów bibułą naprawdę ma bardzo dużo zalet. Największą z nich jest odmiana kolory przy użyciu całkiem innej metody. Farbowanie bibułą nie trwa długo i możemy pokrywać kolorem zarówno całe włosy, jak i także poszczególne partie. Zaletą kolejną jest łatwość zdobycia wszelkich potrzebnych akcesoriów. Bibuła dosłownie jest potrzebna wszędzie i to przeróżnych kolorach.

Prosty sposób

Przejdźmy zatem do tego jak zafarbować włosy bibułą? Okazuje się, że farbowanie przy użyciu bibuły jest bardzo dobrym oraz także oryginalnym sposobem na stworzenie własnej fryzury. Koloryzowanie włosów na pomocą bibuły jest co prawda krótkotrwałe, ale możemy stworzyć rzeczywiście genialną fryzurę na wiele okazji. Efekt koloryzacji zniknie przy najbliższym myciu. Barwnik wnika dosyć głęboko w strukturę włosa. Wówczas nieco trudniej go usunąć.

Nie ma o co się jednak martwić, ponieważ nie uszkodzimy przez to swoich włosów. Bibuła nie posiada żadnych agresywnych oraz szkodliwych substancji dla naszych włosów. Za pomocą bibułki możemy pofarbować wszystkie włosy na głowie. Jednak farbowanie nie nadaje się dla każdej barwy włosów. Nie każdy po prostu można przefarbować. Najlepiej oczywiście wychodzi farbowanie jasnych włosów. Efekty wówczas są bardziej widoczne. W przypadku ciemnych włosów trudno jest uzyskać odpowiedni efekt koloryzacji. Czasem nawet jest niemożliwy do osiągnięcia.

Zanim zdecydujemy się na koloryzację włosów w ten sposób, to przemyślmy to. Aby uniknąć przeróżnych niespodzianek należy znać kilka bardzo ważnych wskazówek. Jedne z nich mówią nam o tym, że bibuła o kolorze możliwie najciemniejszym, daje spore szanse na uzyskanie koloru pożądanego. Wszystko wynika z tego, ze bibuła ciemna posiada więcej farbujących składników od bibuły w kolorach jasnych.

Aby móc farbować włosy bibułą wystarczy pocierać namoczoną bibułą w wodzie o wybrane kosmyki włosów, które chcemy zafarbować. Pod wpływem wody bibuła puszcza swój kolor. Jeśli bierzemy się za pierwsze farbowanie bibułą to wybierzmy nieco ciemniejsze kolory. Polecamy kolor granatowy bądź też czerwony. Oczywiście nie możemy się spodziewać efektów jak z salonu fryzjerskiego. Pamiętajmy o tym.