Płytki heksagonalne w aranżacji wnętrz – jak je wykorzystać?

Płytki heksagonalne stanowią jeden z pożądanych motywów w aranżacji łazienek i kuchni, a także innych przestrzeni. Sześciokątna forma przypomina plaster miodu. To idealna figura geometryczna, która przełamuje monotonię klasycznych prostokątnych płytek. Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek heksagonalnych?

Czym charakteryzują się płytki heksagonalne?

Geometryczne kształty są ponadczasowe, dlatego nie obawiaj się sięgania po płytki heksagonalne. Idealna forma sześciokąta została zaczerpnięta z natury – to odwzorowanie plastra miodu. Niecodziennie wyglądające płytki heksagonalne doskonale prezentują się w nowoczesnych aranżacjach pomieszczeń, ale odpowiednio dobrana kolorystyka i wzory pasują również do aranżacji w stylu retro i boho. Białe płytki odmienią nieco pomieszczenia o charakterze skandynawskim.

Płytki heksagonalne mogą imitować drewno i kamień, ale są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu istnieje nieskończenie wiele sposobów ich wykorzystania. Można układać je w różnorodne wzory. Często dekorują ściany, ale warto wykorzystać je również jako ozdobę podłogi.

Mozaika heksagonalna – efektowny motyw

Miniaturowe płytki potrafią wywołać niezapomniane wrażenie, szczególnie gdy nie jest to klasyczna mozaika złożona z kwadratów, lecz mozaika heksagonalna. Maleńkie sześciokąty z połyskującą fakturą podkreślą urok każdej ściany w łazience. Matowe wersje również sprzyjają stworzeniu unikalnej aranżacji, ponieważ odmienny kształt powoduje przełamanie monochromatyzmu. Z tego względu warto wykorzystać je w pomieszczeniach urządzanych w stylu minimalistycznym.

Mozaika heksagonalna prezentuje się wyjątkowo, gdy zajmuje jedynie fragment ściany. Można wyłożyć nią powierzchnię pod prysznicem lub obudowę wanny. Wygląda atrakcyjnie nad umywalką, ale też efektownie wypełnia przestrzeń w kuchni pomiędzy blatem roboczym i szafkami. W małych pomieszczeniach sprawdzą się lśniące powierzchnie, które odbijają światło. W projekcie łazienki lub kuchni warto zastosować płytki podłogowe heksagonalne. Mogą to być zarówno wersje mozaikowe, jak i wielkoformatowe. Płytki mozaikowe można z powodzeniem wykorzystać również w salonie na podłodze jako dekoracyjny element, tworzący linie oddzielające poszczególne strefy pomieszczenia lub ścieżka prowadząca na przykład do strefy wypoczynkowej. Odwiedź stronę https://sklepmo.pl/pol_m_Sciany-i-podlogi_PLYTKI-CERAMICZNE_Plytki-heksagonalne-209.html, a przekonasz się o niepowtarzalności płytek heksagonalnych.

Jak wybrać heksagonalne płytki podłogowe?

Pod pojęciem hexagon płytki mieści się szeroki wybór sześciokątnych płytek pasujących do rozmaitych aranżacji. Płytki przeznaczone do wykończenia podłogi występują w wariantach imitujących drewno, kamienie, a nawet beton. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby heksagonalne płytki tworzyły elegancką posadzkę naśladującą marmur.

Przy wyborze płytek podłogowych zwróć uwagę, aby miały wysoką klasę ścieralności. Jest to szczególnie istotne w miejscach o zwiększonym natężeniu ruchu. W łazience i kuchni kluczową rolę odgrywa również antypoślizgowość. Nie bez znaczenia jest odporność na zaplamienia.