Planery – dzięki nim będziesz o wszystkim pamiętać!

Planer na lodówkę, ścianę lub szafkę

Planowanie codziennych obowiązków, pamiętanie o wizytach u lekarzach, sprawdzianach, spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi oraz innych ważnych kwestiach, może być męczące. Zwłaszcza w sytuacji, w której trzeba zgrać ze sobą grafiki kilku osób. Jeżeli zależy ci na tym, żeby twoja rodzina sprawnie funkcjonowała, jednocześnie znajdując czas na wspólne spędzanie czasu, to zakup planera z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę! Na stronie planu.pl znajdują się planery na lodówkę, ścianę lub szafkę, tak, żeby każdy był w stanie wybrać najbardziej odpowiadającą mu formę planera. W zależności od potrzeb i przyzwyczajeń twojej rodziny, możesz zdecydować się na wspólny planer wiszący np. na lodówce lub też na to, żeby każdy domownik posiadał swój planer. Możesz też połączyć obie opcje, do wspólnego planera wpisując np. rodzinne spotkania albo aktywności, które będziecie robić razem.

Z czego możesz wybierać?

Wśród planerów na lodówkę znajdują się m.in. magnetyczny planer miesięczny, obrazkowy plan lekcji oraz Plandniownik, czyli zestaw dla przedszkolaków, który pomoże im w nauce organizacji i zarządzania czasem. Produkty są suchościeralne, dzięki czemu można je wykorzystywać wielokrotnie, oszczędzając pieniądze oraz dbając o środowisko.

Oprócz produktów na lodówkę, dostępne są również planery do powieszenia na ścianie lub szafce. Taki produkt możesz powiesić np. w przedpokoju lub innej wspólnej przestrzeni, tak, żeby każdy domownik miał do niego łatwy dostęp. Planery są dostępne w różnych wzorach, dzięki czemu z łatwością będziesz w stanie znaleźć produkt odpowiadający ci pod kątem estetycznym.

Jakie są zalety korzystania z planerów?

Zgranie planów wszystkich domowników oraz znalezienie czasu na wspólne aktywności nie jest proste. Szczególnie w przypadku rodzin posiadających dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, kiedy trzeba pamiętać o wszystkich zebraniach, wycieczkach, zajęciach dodatkowych itd. Planer ułatwi wam pamiętanie o wszystkim, a jednocześnie pozwoli wygospodarować czas na wspólne spędzanie czasu. Dużą zaletą korzystania z planerów jest również możliwość pokazania dzieciom, że dobra organizacja pozwala na efektywne zarządzanie czasem i znajdowanie czasu zarówno na obowiązki, jak i przyjemności.

W jaki sposób korzystać z planerów?

Dużą zaletą używania suchościeralnych planerów jest to, że można ich używać wielokrotnie, a dodatkowo, bez najmniejszych problemów można wprowadzać wszelkie zmiany planów, bez konieczności kreślenia po istniejących już notatkach. Jeżeli chodzi o to, co warto zapisywać w planerze, to wszystko zależy od indywidualnych potrzeb twojej rodziny. Możecie np. planować wspólne posiłki, zapisywać wszystkie wizyty u lekarza oraz zajęcia dodatkowe, spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi, obowiązki, urlopy, sprawdziany, ważne wydarzenia w pracy itd. Jeżeli każdy domownik korzysta ze swojego planera, ustalcie co planujecie samodzielnie, a co zapisujecie we wspólnym planerze. Dzięki temu unikniecie nieporozumień i z łatwością będziecie w stanie o wszystkim pamiętać, znając nie tylko swoje plany, ale też plany pozostałych domowników.