Piżamy damskie bawełniane – dlaczego ważny jest materiał?

Zazwyczaj wybierając ubrania na co dzień, kierujemy się wygodą, komfortem i jakością. Dobrze wiemy, że kierując się powyższymi zasadami przy zakupie, będziemy się czuli dobrze w wybranych ubraniach. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że dokładnie takimi samymi kryteriami powinniśmy kierować się podczas wyboru stroju nocnego, jakim jest piżama.

Zazwyczaj to kobiety przy swoim wyborze sprawdzają, czy piżama jest wygodna, czy ma dobry krój, ale przede wszystkim sprawdzają jakość i pochodzenie materiału. To bardzo istotna kwestia, którą powinni się kierować również Panowie, aby ich sen i nocna regeneracja była na najwyższym poziomie.

Historia piżamy

Strój ten wymyślono w Indiach i co ważne, był noszony w ciągu dnia. Do Europy ten zwyczaj wprowadzili anglicy i portugalczycy. Piżamy, jako strój nocny zaczęły być stosowane dopiero w XX w. Początkowo piżam używali wyłącznie mężczyźni, z czasem kobiety również zaczęły przyzwyczajać się do tego rodzaju ubioru nocnego. Ciekawostką jest, że w latach dwudziestych i trzydziestych znana projektantka zrewolucjonizowała rynek mody i wprowadziła piżamy jako letnie stroje plażowe. Kobiety traktowały piżamy również jako stroje wieczorowe, głównie z powodu tego, że były wykonane z eleganckiego materiału, a i dodatki były bardzo dobrej jakości.

Źródło: https://unimodi.pl/ona/damskie-pizamy-bawelniane

Dlaczego piżama?

Każdy z nas lubi czuć komfort podczas snu. Ważny jest nie tylko wygodny materac dobrany indywidualnie do naszych potrzeb, czy pościel. Ważne jest to, co nas otacza podczas snu. Sen ma nam dać relaks i zapomnienie o problemach dnia codziennego. Jeżeli mamy źle dobraną piżamę, to z całą pewnością noc nie przyniesie nam odpoczynku. Często, gdy wracamy z pracy, która wymaga od nas odpowiedniego, ale też mało wygodnego stroju, lubimy zatopić się w wygodnym i miłym materiale. Ważnym aspektem, którym powinniśmy się kierować podczas wyboru piżamy, są warunki pogodowe. Nie chcemy przecież przegrzać się latem, a zimą zmarznąć. Oprócz długości nogawek i rękawów zwróćmy też uwagę na nasze indywidualne potrzeby dotyczące kroju. Piżamy damskie bawełniane będą świetnym wyborem na każde warunki pogodowe.

Źródło: https://unimodi.pl/ona/damskie-pizamy-bawelniane/dlugie-pizamy-damskie

Piżamy długie

Długość piżamy zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji i wygody. Zimą częściej wybierane są piżamy z długimi nogawkami i rękawami. Osoby, które wybierają taki krój, lubią otulić się miękkim i wygodnym materiałem, który będzie ciepły, ale nie spowoduje nadmiernej temperatury ciała. Najlepszym materiałem jest bawełna.

Piżamy krótkie

Zazwyczaj wybierane są w okresie wiosennym i letnim razem z koszulkami na cienkich ramiączkach. Wielu osobom chłodniejsze miesiące nie przeszkadzają w tym, by założyć na noc piżamę z krótkim rękawem i nogawkami. Osoby takie nie lubią, gdy coś ogranicza ich ruchy i wolą okryć się bardziej kołdrą czy kocem niż ograniczać swoją swobodę.