Pies w samochodzie – jak się przygotować do podróży z pupilem?

Niektóre psy czują się w samochodzie całkowicie komfortowo i bezpiecznie, inne bywają nieco zestresowane taką sytuacją. Jednak dłuższa podróż może być męcząca dla Twojego pupila, dlatego warto zadbać o jego wygodę i umożliwić mu realizację wszystkich psich potrzeb. Sprawdź, czy znasz wszystkie patenty na udany wyjazd z psem!

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjazdu na weekend, czy urlop bez swojego psiaka. Podejście do tej kwestii bardzo się zmieniło w ostatnich latach i nikt już nie przepędza zwierzaków z restauracji czy wakacyjnych kwater. Trzeba pamiętać, że wspólny wyjazd to dla Twojego psa nie tylko radość, ale także stres. Jednak wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie akcesoria dla psa i zaplanujesz podróż, a trasa będzie przyjemniejsza dla Was obojga. Twój pupil na pewno to doceni!

Jak przygotować samochód do podróży z pupilem?

Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo, dlatego podstawowym elementem wyposażania powinien być specjalny pas dla psiaka. Dzięki temu zwierzak nie zrobi sobie krzywdy np. podczas nagłego hamowania, nie będzie też przemieszczał się po samochodzie w trakcie jazdy.  Szeroki wybór takich pasów znajdziesz na warsawdog.com. Niezapięty pies stanowi zagrożenie zarówno dla samego siebie, jak i dla wszystkich osób w pojeździe. Warto także zainstalować specjalny ochraniacz na siedzenie. Dzięki niemu unikniesz konieczności czyszczenia kanapy z sierści, a psiak będzie mógł czuć się bezpiecznie wśród własnego zapachu. Małe psy można przewozić w transporterze, trzeba jednak pamiętać o regularnym wypuszczaniu ich a zewnątrz – aby mogły nieco rozprostować łapki.

Jakie akcesoria dla psa zabrać na wyjazd?

Podczas dłuższych tras warto zaopatrzyć się także w ulubiony kocyk pupila. Być może dzięki niemu pies spokojnie prześpi przynajmniej część podróży. Można też spakować ulubione zabawki, które zajmą jego uwagę. Koniecznie zabierz też psie przysmaki, którymi możesz nieco przekupić swojego czworonoga, jeśli zacznie się bardzo nudzić lub irytować.

Woda i jedzenie dla psa

Pies w trakcie podróży również potrzebuje jedzenia i picia. Warto zadbać również o to i zaplanować czas na posiłek. Nie należy jednak przesadzać z ilością jedzenia – pies, który jest mało aktywny przez kilka godzin, nie potrzebuje obfitego posiłku. Przekarmianie pupila w trasie może skończyć się jego złym samopoczuciem i wymiotami. Lepiej więc poczekać z większym posiłkiem do przyjazdu  na miejsce. W podróży świetnie sprawdzą się plastikowe bidony z wodą oraz składane, silikonowe miski, które można łatwo umyć.

Psia toaleta w podróży

Każdy psiak, średnio co kilka godzin musi załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Stres związany z podróżą może zwiększać częstotliwość psiej toalety. Dlatego planując trasę, trzeba uwzględnić także postoje na potrzeby fizjologiczne psa. Podczas takich przerw warto wziąć pupila na krótki spacer, który dodatkowo go uspokoi. Odrobina aktywności w trakcie dłuższej podróży przyda się także Tobie!