Pierwsza wizyta w sex shopie, czyli jak przełamać (niepotrzebny) wstyd

Mimo że żyjemy w czasach gwałtownego rozwoju technologicznego i nie tylko, to o najbardziej ludzkich sprawach i potrzebach wciąż mówimy ze wstydliwym rumieńcem na twarzy lub nie wspominamy o nich wcale. Dotyczy to chyba głównie seksu, który dla wielu wciąż jest tematem tabu. Może to właśnie z tego powodu pierwsza wizyta w sex shopie jest niczym wejście na szczyt najwyższej góry. Co więcej – wejście, którego bardzo się wstydzimy i za wszelką cenę chcemy, aby nikt nas na tym nie przyłapał. Jak pokonać niepotrzebny wstyd i urozmaicić swoje życie seksualne? Czy korzystanie z gadżetów erotycznych musi oznaczać, że jesteśmy niezadowoleni z naszych intymnych relacji z partnerem bądź partnerką? Czy wibratory to naprawdę zabawki wyłącznie dla samotnych kobiet? W poniższym artykule rozprawiamy się z krzywdzącymi stereotypami i pomagamy zrobić pierwszy krok (do sex shopu).

Czego się wstydzimy?

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, aby o seksie mówić na dwa sposoby. Bardziej odważni i mniej pruderyjni używają wulgaryzmów i niewybrednych porównań, które w gronie znajomych (najczęściej mężczyzn) wywołują salwy śmiechu. Drugi sposób to posługiwanie się słownictwem medycznym, wyniesionym z gabinetów lekarskich. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy nawet podczas wizyty u lekarza nie jesteśmy w stanie odpowiednio nazwać swoich intymnych części ciała. Słowo siusiak wypowiedziane przez dorosłego mężczyznę brzmi zabawnie, a penis zbyt pompatycznie. W takiej sytuacji najłatwiej dla nas wskazać palcem na konkretną część ciała i spuścić wzrok z lekkim uczuciem wstydu.

Brak odpowiedniego dyskursu powoduje, że rezygnujemy z mówienia o seksie, a to nie wpływa korzystnie na nasze życie intymne. Nie umiemy opisać naszych potrzeb, a bardzo często nie wiemy też, co tak naprawdę sprawia nam przyjemność. W sypialni gasimy światło, aby nie oglądać nagiego ciała lub widzieć je niewyraźnie. Do tego dochodzą kompleksy związane z naszym wyglądem, nadmiernymi kilogramami itd. To wszystko powoduje, że boimy się otworzyć na nowości, bo za bardzo przywykliśmy do monotonii w sypialni. Wizyta w sex shopie byłaby swego rodzaju przyznaniem się do tego, że uprawiamy seks, co więcej – pragniemy, aby sprawiał nam przyjemność i nie wyglądał zawsze tak samo. Erotyczne zabawki nie są wynalazkiem naszych czasów. Znane są od wieków i co ciekawe – kiedyś szokowały znacznie mniej niż dzisiaj.

Z wizytą w sex shopie

Dawno minęły czasy, kiedy sklepy z akcesoriami erotycznymi przypominały obskurne lokale, koniecznie oklejone ze wszystkich stron lub zasłonięte grubymi zasłonami. Obecnie sex shopy to bardzo eleganckie butiki, w których znajdziemy niezwykle bogaty asortyment dostosowany do naszych preferencji. Nie możemy również zapominać o profesjonalnej obsłudze, mającej za zadanie doradzić nam, a nie wyśmiać bądź krytykować. Sex shop to miejsce, które ma nam pomóc na nowo odkryć radość z seksu lub sprawić, że stanie się on jeszcze bardziej fascynujący. Jego klientami nie są wyłącznie osoby samotne lub niezadowolone z pożycia, ale poszukujące nowych doznań, chcące spróbować czegoś nowego. Do sex shopu możemy wybrać się solo, ale równie dobrym pomysłem jest udać się tam z partnerem lub partnerką. Wtedy możemy porozmawiać o znajdujących się tam gadżetach, aby w końcu wybrać takie, które będą nam służyć podczas wielu spotkać sam na sam. Jeżeli jednak szukamy czegoś tylko dla siebie, to wspólne odwiedzenie sex shopu z bliską koleżanką czy przyjacielem również jest dobrym pomysłem. Wiadomo, że we dwoje zawsze raźniej. Znika wtedy skrępowanie i uczucie, że jesteśmy jedynymi bywalcami, a ciekawskie spojrzenia skierowane będą akurat w naszą stronę. Tak oswojona przestrzeń sprawi, że z czasem bez problemu przekroczymy progi sex shopu bez wsparcia drugiej osoby.

Pierwszy raz (w sex shopie)

Dlaczego większość z nas tak bardzo wstydzi się wizyty w sklepie z gadżetami erotycznymi? W dużej mierze wynika to z mylnego przekonania, że “takie” miejsce odwiedzają wyłącznie osoby samotne lub te, które przestały czerpać satysfakcję z seksu z partnerem. Istnieje jeszcze jeden powód, chyba najbardziej dla nas wstydliwy. Erotyczne gadżety często uważa się za zabawki dla fetyszystów. Krzywdząca siła stereotypu jest tak silna, że zwykle rezygnujemy z realizacji własnych fantazji na rzecz monotonii, a to duży błąd. Wizyta w sex shopie ma nam pomóc odkryć własne potrzeby i sprawić, że seks stanie się dla nas jeszcze bardziej fascynujący. Czy do tej wizyty trzeba się jednak specjalnie przygotować? W pewien sposób tak.

Przede wszystkim powinniśmy dobrze poznać nasze ciało oraz potrzeby. Dotyczy to głównie kobiet, które często nie mają odwagi powiedzieć, jak lubią być dotykane i co tak naprawdę sprawia, że czują się spełnione w łóżku. Jeżeli już udało nam się (bardzo słusznie) pokonać wstyd, to dobrym pomysłem jest rozmowa o fantazjach i oczekiwaniach z naszą drugą połową. Dzięki temu wspólnie wybierzemy najlepsze gadżety, którymi będziemy mogli się cieszyć w wielu intymnych sytuacjach. Podstawą powinno być jednak zawsze wspólne poznanie naszych ciał i ukrytych pragnień.

Nie tylko zabawki dla dorosłych

Warto mieć na uwadze również to, że sex shop oferuje produkty, które warto mieć w swojej sypialni nawet wtedy, gdy nie potrzebujemy konkretnych gadżetów. Wiele rzeczy znajdujących się w ofercie jest nam niezbędnych do tego, aby móc uprawiać bezpieczny seks, a także odpowiednio zadbać o nasze intymne części ciała. W sex shopie znajdziemy między innymi bogaty asortyment prezerwatyw, lubrykantów, żeli do masażu czy olejków. Do tego dochodzą kosmetyki do pielęgnacji okolic intymnych.

Pokonanie własnych ograniczeń to najlepsza droga do spełnienia nie tylko w sypialni, ale również w każdej dziedzinie naszego życia. Jeżeli zatem pragniesz coś zmienić lub odświeżyć, ale jeszcze nie do końca pokonałeś lub pokonałaś wewnętrzną blokadę, to dobrym początkiem będzie wizyta w sex shopie, który działa on-line. Dzięki temu dokładnie poznasz asortyment w zaciszu własnego domu i bez skrępowania dowiesz się o danych akcesoriach wszystkiego, co niezbędne. Doskonałym miejscem jest internetowy sklep z akcesoriami erotycznymi Kraina Doznań: https://kraina-doznan.pl