Piekarnik parowy z gotowaniem SousVide

Piekarniki parowe cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. To sprzęt AGD, który wpływa na sprawne pieczenie smacznych dań. Faktem jest, że oferta na rynku jest niezwykle szeroka. Na uznanie zasługują modele z parą 100% i gotowanie SousVide. Takie rozwiązanie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającej pani domu. Przyjrzyjmy się temu, dlaczego warto wybrać piekarnik parowy. Jakie zalety ma ten sprzęt? Jak dokonać wyboru? O czym warto pamiętać?

Piekarnik parowy

Piekarniki parowe występują z pewnością w wielu wersjach. Najprostsze modele mają wgłębienie na dnie, w które wlewa się wodę. Posiadają one dodatkową funkcję, która uruchamia program wspomagania parą. W takim wypadku woda na dnie jest podgrzewana do temperatury wrzenia i ma za zadanie wspomagać pieczenie potrawy. Taka opcja jest dostępna w niedrogich modelach od cenionych marek. Co ciekawe, praktycznie każdy piekarnik posiadający parowe czyszczenie może być wspomagany parowo. Drugi typ piekarników to urządzenia z pojemnikiem na wodę. Woda trafia na dno piekarnika za pomocą dyszy. Cenionym rozwiązaniem są piekarniki z generatorem pary, które służą do pieczenia parą. Sprzęt stawia na specjalny generator, pojemnik na wodę lub wlewkę i dyszę, które wtłaczają parę do komory urządzenia. Pamiętajmy o tym, że urządzenia służą do pieczenia mięs i pieczywa. Para jest łączona z działem grzałek w określonej proporcji. Piekarniki z parą 100% są najciekawszą inwestycją, która daje wiele korzyści. 

Gotowanie SousVide

Najbardziej zaawansowane są piekarniki parowe, które mają aż cztery funkcje. Są one następujące:

  • pieczenie bez pary,
  • pieczenie z parą,
  • gotowanie parowe,
  • SousVide.

Ta ostatnia funkcja wskazuje na gotowanie w workach próżniowych. Jakie zalety ma ta opcja? Przede wszystkim pozwala zachować składniki odżywcze i witaminy. Potrawę przygotowujemy w próżni i niskich temperaturach, dlatego warzywa pozostają jędrne, a mięso jest delikatne i soczyste. Takie modele oferują cenione marki takie jak AEG z modelem BSK999330T w kolorze czarnym matowym, które stawiają na wysoką jakość wykonania. 

Jak wybrać piekarnik parowy? Wiele zależy od naszych oczekiwań. Powinniśmy dokładnie zastanowić się, ile chcemy wydać na nowy sprzęt i jakie efekty pragniemy uzyskać. Zakres cenowy jest szeroki, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dobrym wyborem jest przyjrzenie się znanym producentom, którzy zapewniają funkcjonalne urządzenia AGD do każdego domu. Modele z parą 100% i gotowanie SousVide warto wdrożyć w każdej kuchni. Dzięki temu sprawnie przygotujemy dania smaczne i zdrowe.