Personal shopping, a więc specjalne zakupy ze stylistką

Wiele osób zastanawia się ile mogą kosztować zakupy ze stylistką. Personal shopping to usługa, o której słyszał już każdy z nas. Klienci są coraz bardziej świadomi i chcą wiedzieć, gdzie z tej usługi skorzystać za darmo? A gdzie musimy zapłacić? W odpowiedzi na wszelkie potrzeby rynku, wszystkie galerie handlowe liczące się oferują usługę zakupów wspólnych z doradcą osobistym. Codziennie przybywa osób, które wykonują ten zawód.

Po czym rozpoznamy profesjonalną usługę?

Zanim umówimy się na personal shopping, powinniśmy zrobić research w sieci. Warto przejrzeć oferty z okolicy, porównać ceny, profile oraz także sam zakres usługi. Na ryku niestety wciąż jest bardzo wiele stylistów samozwańczych, a także osób, które po kursie weekendowym pretendują do tego właśnie miana. Nie można się nauczyć tego fachu w ciągu jakiś dwóch dni, a na pewno nie możemy tego robić w sposób profesjonalny. Zwróćmy uwagę na kierunkowe wykształcenie oraz także szkolenia odbyte danego stylisty. Bardzo ważne jest także doświadczenie. Warto wcześniej przeczytać komentarze klientów, przejrzeć stronę www, fanpage na Facebooku oraz także Instagram.

Jak wygląda usługa stylisty osobistego?

Przed profesjonalnym spotkaniem personal shopper zadaje nam kilka pytań. Poprosi o informacje podstawowe dotyczące rozmiaru obuwia, ubrań oraz mocnych stron sylwetki, ulubionych wzorów, kolorów oraz także fasonów. Zapyta także o to, czym się zajmujemy zawodowo, czy obowiązuje w naszej pracy ścisły dress code oraz co w wolnym czasie lubmy robić. Co więcej dopyta także, w których sklepach robimy zakupy najczęściej, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć pieniędzy na zakup butów, a ile na zakup bluzki. Stylista także będzie pytał o nasze oczekiwania dotyczące spotkania, zastanówmy się zatem, jaki jest nasz cel. Uzupełnienie garderoby, znalezienie stylu, a może zależy nam na zmianie wizerunku? W podsumowaniu ustalimy budżet oraz także termin spotkania.

Zanim wyjdziemy z domu dowiedzmy się, jakie odwiedzimy sklepy. Stylista wybierze marki, których asortyment odpowiada potrzebom, ułoży także plan dnia, wszystko po to, aby nie tracić naszego cennego czasu, jak i także pieniędzy.  

Ile zakupy ze stylistą kosztują oraz ile trwają?

Stawki za doradztwo są zróżnicowane na rynku. Za pierwszą godzinę zapłacimy od stu do trzystu złotych. Zwyczajowo za każdą kolejną zapłacimy mniej. Pamiętajmy o tym, że sami decydujemy, ile chcemy poświęcić czasu na zakupy z doradcą osobistym. Spotkanie trwa najczęściej od dwóch do mniej więcej czterech godzin. Wszystko zależnie od indywidualnych potrzeb.