Otulacz bambusowy – wyjątkowy produkt dla Twojego dziecka

Noworodki przesypiają w ciągu doby nawet do 20 godzin. Sen jest więc bardzo istotną częścią życia najmłodszych. Warto więc zadbać o to, żeby jakość tego snu była jak najlepsza. Twojemu maluszkowi komfortu dodadzą różnego rodzaju otulacze, pieluszki bambusowe i kocyki. Dzięki tym akcesoriom, Twoje dziecko będzie spało wygodnie i spokojnie. Zwracaj uwagę, żeby te produkty były wykonane z naturalnych materiałów, przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka. Powinny także posiadać odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat otulaczy i pieluszek bambusowych, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. 

1. Co to jest otulacz bambusowy?

2. Otulacze bambusowe – właściwości

3. Pieluszki bambusowe

Co to jest otulacz bambusowy?

Otulacz bambusowy to produkt który sprawdzi się zarówno dla noworodka, jak i niemowlaka. Otulacz służy do ciasnego opatulenia dziecka. Ułatwia to zasypianie, ponieważ uspokaja malucha, a także zapewnia dłuższy sen. Otulacz może być używany także jako lekki kocyk w upalne dni. Może służyć także jako ręcznik lub podkład pod przewijak. Jest wykonany z miłego w dotyku materiału, jakim jest tkanina bambusowa. Jest to produkt antyalergiczny. Otulacz działa podobnie jak rożek. Wycisza i uspokaja dziecko, a także daje mu poczucie bezpieczeństwa. Otulacz wykonany z tkaniny bambusowej to najwyższej jakości produkt, który nie daje odczynów alergicznych. Cieszy się dużą popularnością wśród mam, które pragną dla swoich pociech wybierać naturalne, bezpieczne produkty. 

Otulacze bambusowe – właściwości

Otulacze bambusowe mają wiele pozytywnych właściwości. Do najważniejszych z nich należy uspokojenie dziecka i poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo otulacz, tak jak na przykład kocyk bambusowy, ma właściwości antybakteryjne. Dzięki temu nie przyczynia się do powstania odczynów alergicznych. Absorbuje przykre zapachy i pochłania wilgoć. Chroni przed szkodliwym promieniowanie UV. Kolory i wzory otulaczy stymulują rozwój maluszka. Produkty wykonane z bambusa są miękkie i delikatne. Idealne dla noworodków, a także niemowląt. Dla większych dzieci otulacz może pełnić rolę kocyka lub ręcznika. 

Pieluszki bambusowe

Pieluszki bambusowe i pieluszki muślinowe to produkty niezbędne w wyprawce każdego malucha. Wykonane z bawełny muślinowej lub bambusa są delikatne, a zarazem wytrzymałe. Bambus i bawełna muślinowa pozwalają na wykonanie produktów, które są mięciutkie i świetnie nadają się do łóżeczka i do wózka. Pieluszki możesz wykorzystać do karmienia, do przewijania, otulania. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie.