Operacje plastyczne – prosty sposób na zmianę siebie

Zmiana podejścia do operacji plastycznych jest bardzo duża i zauważalna w naszym społeczeństwie. Kilka dekad temu był to temat niszowy, raczej dotyczący wąskiej grupy osób i zdecydowanie w wielu środowiskach tabu. Dzisiaj chętniej o tym mówimy, częściej przyznajemy się do wykonywania pewnych poprawek naszego ciała, ale również jest to pozytywniej odbierane. Zmieniło się bowiem wiele – zarówno metody jak i poziom bezpieczeństwa, ale też świadomość swojego ciała i akceptacja tego, że mamy szerokie możliwości jego zmieniania.

Operacje plastyczne coraz chętniej wykonywane

            Dziś po operacje plastyczne sięga znacznie więcej osób niż dawniej. Robią to osoby młodsze, starsze, kobiety, ale i mężczyźni, którzy także coraz chętniej zmieniają swój wygląd. Panowie oczywiście nadal są w mniejszości, ale trend jest wyraźny i pozwala przypuszczać, że w przyszłości jeszcze więcej panów będzie klientami klinik chirurgii plastycznej.

Gdy nasze ciało nam nie odpowiada – co możemy zmienić?

            Najczęściej pacjentki zgłaszają się z poczuciem niedoskonałości swojego ciała. To chociażby zbyt odstające uszy, brzydkie powieki, nieestetyczny nos czy też zbyt małe i zbyt duże piersi. Również operacje okolic intymnych są bardzo popularne. To najczęściej zmniejszenie warg sromowych, których przerost może być nie tylko nieestetyczny, ale również niewygodny w codziennym funkcjonowaniu. Panowie z kolei często zgłaszają się chociażby na zabiegi plastyki brzucha oraz ginekomastii.

Bezpieczeństwo zabiegów plastycznych

Operacje plastyczne wykonywane w klinikach takich jak Linea Corporis to absolutna pewność, że od pierwszej konsultacji po samo wykonanie zabiegu i późniejszą rehabilitację będziemy w odpowiednich rękach. Większość zabiegów przebiega ekspresowo i od momentu pierwszego kontaktu z lekarzem do finalnego wykonania operacji minie zaledwie kilka tygodni. Co bardzo ważne, przebiegają one w znieczuleniu ogólnym, a także nie powodują zbyt wielu negatywnych skutków ubocznych, w tym bólu w kolejnych tygodniach.

Pozbądź się niedoskonałości ekspresowo

Pozbycie się niedoskonałości bardzo często przynosi ogromny skutek terapeutyczny. Osoba, która nie czuje się dobrze ze swoim ciałem, nie prezentuje zwykle takiej pewności siebie na jaką mogłaby sobie pozwolić. Są pewne defekty, które sprawiają, że nasze samopoczucie bardzo mocno spada i właśnie w ich przypadku operacja plastyczna pozwoli na poprawę nastroju i poczucie znacznie większej atrakcyjności. W dodatku zwykle to poczucie jest zgodne z tym, co myśleć będą o nas inni.