Olejki zapachowe, jakie wybrać oraz jak stosować

Olejki zapachowe do domu to aromatyczne, koncentrowane esencje roślinne, które pozyskuje się w efekcie destylacji parą wodną, bądź wytłaczania na zimno w przypadku gdy do czynienia mamy z olejkami cytrusowymi. Naturalne olejki zapachowe do domu to mieszanina kilkudziesięciu różnorodnych związków aromatycznych. Są to również substancje, które rozpuszczają się w alkoholu i olejach, lecz nie można ich rozpuścić w wodzie.

Olejki zapachowe gdzie kupić i na co zwracać uwagę?

Kupując olejki zapachowe do dyfuzora, powinniśmy zwracać uwagę na cenę. Do wytworzenia 3 kg olejku należy wykorzystać około 100kg roślin, z tego względu np. kilogram olejku różanego kosztuje kilka tysięcy euro. Jeśli w sklepie widzimy bardzo tani olejek, to powinniśmy się zastanowić, czy to pełnowartościowy produkt. Najlepiej jest więc kupować naturalne olejki zapachowe do domu w aptekach, drogeriach czy też sprawdzonych sklepach internetowych.

Olejki zapachowe do domu: https://multi-branch.pl/106-olejki-zapachowe

Kupując olejki zapachowe do dyfuzora, warto także zwracać uwagę na sposób aplikacji. Większość olejków ma tak silne działanie, że nie nadają się do bezpośredniej aplikacji na skórę. Trzeba je rozcieńczać w bazowych olejkach np. z avocado, migdałów, czy też olejkach morelowych. Jeżeli jednak olejek zapachowy stosujemy do dyfuzora, to nie ma większej potrzeby jego rozcieńczania, ponieważ nie jest on wykorzystywany w kontakcie ze skórą.

Podczas zakupu warto także zawracać uwagę na zapach olejku. Oryginalne, wysokiej jakości olejki mają delikatny zapach, natomiast te zanieczyszczone syntetycznymi dodatkami są bardzo ostre.

Jak stosować olejki eteryczne?

Olejki eteryczne można wykorzystywać przy inhalacjach, wkraplając je do gorącej wody i mieszając. Olejki stosuje się także w masażach, miesząc 2 krople olejku z olejem migdałowym lub arganowym. Można również wykorzystać olejki eteryczne do dyfuzora. W celu rozpylenia ich przyjemnej woni w powietrzu. Ostatnie zastosowanie doskonale nadaje się podczas nawilżania powietrza w pomieszczeniu bądź przy aromaterapii.