Odzieżowa rewolucja, czyli biodegradowalne eko-rajstopy

Idea zero-waste to nie trend, a styl życia. Świadomość ekologiczna rośnie, dlatego coraz więcej osób rezygnuje z własnych wygód i sięga po ekologiczne rozwiązania. Rosną także oczekiwania wobec marek. Klienci kładą nacisk na to, aby produkty dostępne na rynku powstawały w zgodzie z naturą. W odpowiedzi na potrzeby odbiorców stworzono wyjątkowe, biodegradowalne eko-rajstopy. Czym są? Dowiedz się więcej.

Chciałabyś cieszyć się pięknie wyglądającymi nogami bez szkody dla natury? Marzysz o tym, aby ubrania, po które sięgasz były nie tylko wygodne i ładne, ale także przyjazne środowisku? To możliwe! Poznaj ekologiczne rajstopy z linii Eccola.

Czym wyróżniają się eko-rajstopy?

Marka Fiore od lat dba o to, aby nogi polskich kobiet wyglądały doskonale, bez względu na okoliczności. Teraz wkracza na rynek z nową propozycją rajstop wykonanych ze 100% biodegradowalnych włókien z certyfikatem Amni Soul Eco®. To poliamid, który może być poddawany recyklingowi i procesom odzysku.

To prawdziwa rewolucja na rynku odzieżowym, która otwiera nowy rozdział w produkcji ubrań i bielizny. Rajstopy Fiore Eccola:

  • występują wyłącznie w czarnym kolorze i dwóch grubościach: 20 oraz 50 DEN,
  • są niezwykle miękkie i komfortowe podczas codziennego użytku,
  • są wykonane z szybko schnącego materiału, który się nie mnie, co znacząco wpływa na wygodę noszenia oraz estetyczny wygląd nóg,
  • powstają z oddychających włókien, więc nie musisz obawiać się potu, podrażnień i otarć.

Zadbano również o niewidoczne wzmocnienia w obszarze palców oraz komfortowy pas. Dzięki temu nie trzeba martwić się o odznaczający się pod obcisłą sukienką czy bluzką szew. Z miłości do kobiet, w samym środku Polski, marka tworzy niesamowite rajstopy wolne od niebezpiecznych substancji, w pełni przyjazne zarówno środowisku, jak i użytkowniczkom.

Jak powstają eko-rajstopy?

Eko-tekstylia powstają z poliamidu, do którego produkcji nie zużywa się tak dużo wody, jak przy wyrobie tradycyjnych rajstop. Wykorzystanie tego włókna pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości tego cennego surowca i pomaga realnie zmniejszyć negatywne skutki oddziaływania produkcji ubrań na środowisko. Dodatkowo poliamid poddaje się szybkiemu rozkładowi beztlenowemu. Wystarczy zaledwie 3 lata, aby tekstylia zniknęły z planety, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów.

Rajstopy powstają z lokalnych surowców, które są sprowadzane wyłącznie z europejskich krajów. Takie działanie pozwoliło zredukować zanieczyszczenie środowiska i ślad węglowy. Co więcej, produkty szyte są w rodzimych szwalniach. Dzięki temu polskie szwaczki i projektantki mają zapewnioną pracę w godziwych warunkach.

Uwagę przyciągają również w pełni ekologiczne, pochodzące z recyklingu opakowania kartonowe. Zadbano o specjalną konstrukcję pudełek, aby możliwe było również zrezygnowanie z folii przy jednoczesnym zachowaniu 100% jakości produktu. Tak drobna zmiana pozwala uniknąć produkcji kilkudziesięciu kilogramów plastiku rocznie. Ma to ogromne znaczenie dla natury.

Zaangażowanie marki w ochronę środowiska jest godne naśladowania. Fiore nawiązało również współpracę z Fundacją Las Na Zawsze. Za każdą zakupioną parę rajstop przekaże darowiznę na rzecz zasadzenia 1 m2 bioróżnorodnego lasu w Polsce. To wspaniały krok w stronę lepszej przyszłości.

Nie musisz rezygnować z idealnego wyglądu w trosce o naturę. Zmień świat na lepsze i sięgnij po rajstopy, które równocześnie mogą realnie pomóc zadbać o planetę. Sprawdź, jakie to proste!