Oczyszczanie wodorowe twarzy – czy warto?

Oczyszczanie wodorowe jest nowoczesną techniką oczyszczania skóry z niedoskonałości, odpowiednią dla osób z każdym rodzajem cery i w każdym wieku, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Zabieg jest skuteczny, a efekt jest widoczny już po pierwszym oczyszczaniu, które trwa około 60 minut i jest całkowicie bezbolesne. Zabiegowi można poddać się o każdej porze roku, jednak latem po jego wykonaniu (jak po każdym zabiegu na twarz w tym okresie), nie poleca się szybkiego wystawiania skóry na promieniowanie UV. Jest to jeden z powodów, dla których zabiegi oczyszczania twarzy, przez większość osób, wykonywane są jesienią. Dodatkowy plus z wykonania zabiegu oczyszczania po okresie letnim polega na możliwości pozbycia się przebarwień posłonecznych. Zaproszenie na taki zabieg może także okazać się pomysłowym i pożytecznym prezentem dla bliskiej nam osoby.

Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Zabieg polega na wytrąceniu wolnych rodników, (które powodują niszczenie i starzenie) za pomocą wiązki wody wodorowej. Skutecznie zmniejsza niedoskonałości, a przez dotlenienie i oczyszczenie skóry uodparnia ją na wolne rodniki. Przez usunięcie wierzchnich, obumarłych warstw, pozwala skórze wchłaniać składniki odżywcze z codziennej pielęgnacji. Przebieg zabiegu ma kilka faz:

  • W pierwszej wolne rodniki są neutralizowane wodą z wodorem (najlżejszy pierwiastek). 
  • W kolejnym etapie następuje usuwanie obumarłego naskórka, by z powodzeniem w kolejnych etapach umożliwić skórze dotlenienie oraz wchłanianie składników odżywczych. 
  • Dotlenienie skóry i wspomaganie powstawanie kolagenu (budulca skóry).
  • Wprowadzenie antyoksydantów, by chronić skórę przed wolnymi rodnikami.
  • Odżywienie i poprawienie mikro cyrkulacji w skórze za pomocą ultradźwięków.
  • Lifting skóry przy pomocy fali radiowej, dający termiczny efekt uelastycznienia.

Efekty zabiegu oczyszczania wodorowego ciężko przecenić. Dotleniona skóra staje się gładsza i bardziej promienna. Usunięcie martwego naskórka i brudu ujednolica koloryt, wolne rodniki są neutralizowane. Masaż ultradźwiękami poprawia krążenie limfy i krwi, a więc skóra jest odżywiana lepiej z wewnątrz. Wszystko to ma przełożenie na lepsze ukrwienie i wygląd cery. Ma działanie przeciwstarzeniowe, dodatkowo spłycając zmarszczki.

Dlaczego warto oczyszczać skórę twarzy?

Twarz i szyja jest wizytówką każdego, a niedoskonałości na skórze potrafią zmniejszyć pewność siebie niemal każdego człowieka. Jeśli zależy nam na utrzymaniu atrakcyjnego, schludnego i zdrowego wyglądu powinniśmy dbać o cerę. Jak najdłuższe zachowanie młodego wyglądu to marzenie wielu osób. Oczyszczanie wodorowe skóry jest jednym z najważniejszych kroków w codziennej pielęgnacji, które powoduje opóźnienie starzenia się skóry. Od czasu do czasu dobrze jest poddać się zabiegowi oczyszczania w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Efektywności zabiegu wodorowego nie można odtworzyć samodzielnie w domu, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Częstotliwość zabiegów profesjonalnych najlepiej omówić z kosmetologiem. 

Artykuł powstał we współpracy z revision.com.pl