Oczyść skórę na lato! Sprawdź te zabiegi w gabinetach kosmetycznych

Lato to doskonały czas na pielęgnację skóry. Warto wtedy zwrócić szczególną uwagę na jej dogłębne oczyszczanie. Gabinety kosmetyczne oferują szeroką gamę zabiegów skoncentrowanych na czystości każdego typu cery. Co warto wybrać?

Oczyszczanie skóry w domu i gabinecie kosmetycznym

Oczyszczanie skóry jest bardzo istotnym elementem jej pielęgnacji. To właśnie wtedy usuwa się osadzone na niej powierzchowne zanieczyszczenia, a także te, które znajdują się głębiej.

Skórę należy oczyszczać każdego dnia – rano i wieczorem. Do tego celu można wykorzystać różne rodzaje kosmetyków, na przykład:

 • żele do mycia twarzy
 • emulsje i mleczka kosmetyczne
 • pianki do mycia twarzy
 • oleje – olejki myjące oraz metoda OCM
 • płyny micelarne

Jednak domowa pielęgnacja to często za mało. W gabinetach kosmetycznych można skorzystać z szerokiej gamy procedur skoncentrowanych na dokładnym usuwaniu ze skory zanieczyszczeń, co jednocześnie pozwala na ogólną poprawę jej kondycji.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

W gabinetach kosmetycznych można skorzystać z szerokiej gamy procedur, które powalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Specjalistka dobierze wtedy najlepszy zabieg w zależności od typu cery oraz jej problemów.

Dobry gabinet kosmetyczny Gdynia – https://laserline.pl/ dokładne informacje dotyczące ofert gabinetów można znaleźć na ich stronach internetowych wraz z cennikiem usług.

Mikrodermabrazja

To jeden z najczęściej wybieranych zabiegów oczyszczających skórę, który pozwala na bardzo dokładne usunięcie zanieczyszczeń z porów i dodatkowo redukuje drobne niedoskonałości.

Mikrodermabrazja prowadzona jest w różnych wariantach – jako diamentowa i korundowa. To zabieg, który przypomina peeling mechaniczny, czyli polega na dokładnym oczyszczaniu skóry z użyciem głowic ścierających lub poprzez natrysk specjalnego roztworu.

Peelingi kwasowe

Bardzo dobre efekty w oczyszczaniu skóry zapewniają również peelingi kwasowe. Gdy zabiegi mają być wykonane latem, wtedy konieczne jest wybranie odpowiednich kwasów, które nie będą nadmiernie złuszczały skóry i dzięki temu można zapobiec pojawieniu się na niej przebarwień.

Na lato najlepiej sprawdzają się kwasy jak:

 • kwas ferulowy
 • kwas fitowy
 • kwas szikimowy
 • kwas laktobionowy
 • kwas azelainowy
 • kwas migdałowy

Oxybrazja

Zabieg określany jako oxybrazja, czyli jako peeling tlenowo-wodny jest zaliczany często do kategorii mikrodermabrazji. W przeciwieństwie do zabiegów diamentowych i korundowych odbywa się bezdotykowo i jest delikatniejszy, dlatego sprawdzi się nawet na bardzo wrażliwej cerze.

Oczyszczanie tlenowe skóry również bardzo dokładnie usuwa zanieczyszczenia, a także widocznie poprawia kondycję cery.