Nowy iPhone 14 Pro – wszystko co musisz wiedzieć!

Nowy, wydajniejszy procesor, ogromne możliwości fotograficzne i dłuższy czas pracy na baterii to tylko kilka nowości, które pojawiły się w Apple iPhone 14 Pro. Dziś wzięliśmy pod lupę nowy flagowiec z logo nadgryzionego jabłuszka i powiemy Wam o nim wszystko, co musicie wiedzieć!

Jaki jest nowy iPhone 14 Pro?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że premiera iPhone’a 14 Pro wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród miłośników sprzętu z logo nadgryzionego jabłuszka. W wersji pro zaszło znacznie więcej zmian niż w bazowej.  Zacznijmy jednak od wyglądu. Marka Apple nie słynie ze zbyt dużych zmian, a jedynie subtelnych poprawek kosmetycznych. Najnowszy iPhone w wersji pro ma przeprojektowane ramki. W efekcie powierzchnia ekrany jest nieco większa. Zlikwidowano również notch, który jest dość sporym krokiem naprzód. Notch zamienił się w Dynamic Island, innowacyjną formę interakcji, która podsuwa użytkownikom czynności oraz powiadomienia. Z kolei w tylnej części obudowy znajdziemy wyspę na aparaty, która wygląda podobnie, jak u poprzednika, ale jest nieco większa. Pojawiły się również nowe warianty kolorystyczne – biały, czarny, fioletowy oraz złoty, które możesz zobaczyć na stronie.

Ekran to także ewolucja, ponieważ nadal jest to niezawodny panel OLED (SuperRetina XDR) z technologią ProMotion. W praktyce oznacza odświeżanie  120 Hz. Z kolei jasność osiąga nawet 2000 nitów, dzięki czemu obraz jest czytelny w każdych warunkach oświetleniowych. Co więcej, Apple iPhone 14 Pro to pierwszy flagowiec, który oferuje funkcję Always-on-display, czyli, nawet gdy nie korzystamy z telefonu, to może cały czas pokazywać powiadomienia czy godzinę.

Apple iPhone 14 Pro — aparat

Najważniejszych zmian dokonano nie na zewnątrz, ale wewnątrz telefonu. Prawdziwy progres dotyczy zestawu aparatów. W iPhone 14 Pro znajdziemy obiektyw 48 megapikseli, który daje aż 4 razy większą rozdzielczość w formacie ProRAW. W praktyce oznacza to bogactwo detali w każdym kadrze. Co więcej, matryca jest aż o 65% większa w porównaniu z iPhonem 13 Pro. Dzięki temu Apple iPhone 14 Pro z każdego megapiksela wyciska jeszcze więcej. Fotografie są fenomenalnej jakości i to bez względu na warunki oświetleniowe. Tu nie ma się do czego przyczepić!

IPhone 14 Pro posiada również tryb filmowy z rozdzielczością 4K przy 60 klatkach na sekundę. Nie można nie wspomnieć o stabilizacji obrazu, dzięki której jakość wideo jest znacznie lepsza. Cały zestaw aparatów spełni oczekiwania nie tylko amatorów, ale i profesjonalistów.

Nowy procesor w Apple iPhone 14 Pro

Sercem iPhone’a 14 Pro jest Apple A16 Bionic, topowy czip smartfonowy, który zapewnia płynną i szybką pracę, a do tego ma topowe osiągi. Docenią to osoby, które korzystają z zaawansowanych aplikacji np. o przeróbki wideo. To niekwestionowany lider, który nie ma sobie równych. Procesor działa bez zarzutów.

Co więcej, czip sprawia, że smartfon cechuje się około 30% niższym zużyciem energii, co przekłada się na dłuższą żywotność baterii, a także lepsze osiągi. Dodatkowo pojemność baterii jest większa, dzięki czemu telefon działa znacznie dłużej na jednym ładowaniu.

Apple iPhone 14 Pro kupisz na: https://idream.pl/iphone/apple-iphone-14-pro.html