Nie tylko róż! Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Pokój dla dziewczynki to miejsce, w którym dorasta, rozwija swoje zainteresowania, przeżywa piękne momenty, a przede wszystkim bawi się. Niezwykle istotnym zadaniem rodzica jest stworzenie dla swojej pociechy takiej przestrzeni, w której będzie czuła się komfortowo, bezpiecznie i szczęśliwie. Rodzice zapewne dostają zawrotu głowy na samą myśl, że wszystkie elementy pokoju – od ścian po meble i dekoracje – będą w kolorze różowym. Pokażemy Wam jednak, że wcale nie musi tak być!

Złam stereotypy!

W społeczeństwie panuje przekonanie, że kolor różowy przypisany jest do pokoju dla dziewczynki, natomiast dla chłopców zarezerwowany jest kolor niebieski. Złam utarty schemat! Odcienie błękitu będą pięknie komponowały się wraz z białymi meblami w dziewczęcym wnętrzu. Idealna do tego zadania będzie farba Beckers Väggfärg Colour w kolorze Blue Diamond lub Bubble. Białe kosze wiklinowe do przechowywania skarbów dziecka nadadzą przestrzeni przytulności, a idealnym uzupełnieniem aranżacji staną się pastelowe ozdoby.

Róż w nowym wydaniu

Nie musisz oczywiście całkowicie zrezygnować z różowych akcentów w pokoju dla dziewczynki. Postaw na meble lub dodatki w tych barwach, a ściany pomaluj na kolor biały, szary lub błękitny. Przykłady różowego umeblowania to stylowa szafeczka, łóżko z baldachimem lub pluszowa sofa w kolorze fuksji – jak dla księżniczki! Takie zestawienie nie tylko będzie się świetnie komponowało, ale także pomoże stworzyć bajkową i przytulną przestrzeń dla dziecka, w której chętnie będzie spędzało czas.

W zaczarowanym lesie

Wypróbuj niecodzienną aranżację przy wykorzystaniu zielonej farby Beckers Väggfärg Colour w kolorze Green Hills oraz drewnianych mebli i stwórz zaczarowany las w pokoju dla dziewczynki. Aby dopełnić klimat prosto z baśni, zawieś lub przyklej na ścianie podobizny wróżek i zwierzątek takich jak sarny czy wiewiórki. Ustaw rośliny doniczkowe i zawieś na nich lampki, które pomogą stworzyć magiczną atmosferę w pomieszczeniu.

Funkcjonalny wystrój

Pokój dla dziewczynki (www.beckers.pl) nie służy tylko zabawie czy przechowywaniu ubrań i zabawek. Jest to także miejsce wypoczynku oraz snu – przestrzeń przeznaczona na regenerację sił, niezbędnych na kolejne dni pełne wrażeń. Warto zadbać więc o to, aby dziecko czuło się w nim szczęśliwe. Nie sam wystrój ma znaczenie, odpowiednio wygodne łóżko, bezpieczeństwo przedmiotów dla dziecka oraz delikatne wieczorne oświetlenie, które jest wskazane przy czytaniu książeczki przed snem to istotne elementy, o których należy pamiętać, by zapewnić dziecku to, co najważniejsze.