Nie tylko „cudownych rodziców mam” – poznaj oryginalne pomysły na podziękowania dla rodziców

Program każdego wesela, w którym uczestniczą rodzice młodych, przewiduje podziękowania. Nowożeńcy dziękują rodzicom za to, że byli i są. Podziękowaniom najczęściej towarzyszy piosenka i wręczenie upominków. Szukacie pomysłu na oryginalne podziękowania dla rodziców? Mamy dla Was kilka przedmiotów, które pomogą podkreślić wagę wypowiedzianych słów.

Popularne formy podziękowania dla rodziców

Podczas tradycyjnego wesela zawsze nadchodzi moment, w którym młodzi dziękują swoim rodzicom – za bezinteresowną miłość, trud włożony w wychowanie, pomoc w organizacji przyjęcia i za to, że są. Nowożeńcy najczęściej dedykują rodzicom piosenkę. Potem następuje przemowa z osobistymi podziękowaniami oraz wręczenie koszyków z prezentami. Rodzice zwyczajowo zostają obdarowani także pięknymi kwiatami. Wiele młodych par przygotowuje prezentację ze zdjęciami z dzieciństwa i wyświetla ją na rzutniku. W koszu zwykle umieszcza się produkty i wyroby, które mogą sprawić rodzicom przyjemność. Przeważnie są to ekskluzywne słodycze, dobry alkohol czy wyselekcjonowane gatunki kaw. Czasem do kosza wsadza się także voucher na zabiegi SPA lub na wycieczkę, o której rodzice od dawna marzyli.

Kreatywne formy podziękowania dla rodziców

W Polsce symbolem podziękowań dla rodziców stał się utwór Urszuli Sipińskiej pt. „Cudownych rodziców mam”. Jednak coraz więcej par szuka bardziej oryginalnych sposobów na wyrażenie swojej wdzięczności. Jeśli i Wy chcecie się wyróżnić, oprócz tego, jaką piosenkę na podziękowanie dla rodziców wybrać, będziecie musieli przemyśleć, co kupić rodzicom na ślub. Poniżej znajdziecie kilka unikatowych pomysłów na to, co włożyć do kosza na podziękowania dla rodziców. Wybraliśmy personalizowane przedmioty, które staną się wyjątkową pamiątką i dekoracją na lata. Upominki warto umieścić nie w zwykłym koszu, ale w specjalnej, również spersonalizowanej skrzynce na podziękowania dla rodziców. Będzie estetycznie, oryginalnie i od serca.

Drewniana skrzynka na prezenty – oryginalna alternatywa dla wiklinowego kosza

Podziękowania dla rodziców w pudełkach

Eleganckie, zamykane pudełeczko z naturalnego drewna wzbogaci Wasz kosz z prezentami o personalizowany akcent dekoracyjno-użytkowy. W środku i na zewnątrz można umieścić własny tekst. Atutami rozwiązania są trwałość, kompaktowe rozmiary i niska cena. Do wyboru pozostaje mnóstwo atrakcyjnych, oryginalnych wzorów.

Personalizowane pudełko z podziękowaniami dla rodziców

Ramka ze zdjęciem i podziękowaniami dla rodziców

Podziękowanie ślubne w formie Waszego (tj. małżonków) wspólnego zdjęcia, umieszczonego w efektownej ramce, stanie się pamiątką na lata. Z pewnością znajdzie się w centralnym punkcie mieszkania rodziców. Oprawione podziękowanie może zawisnąć na ścianie albo stanąć na meblu. Ciekawym pomysłem jest także duży fotoobraz z Waszym zdjęciem i tekstem podziękowania. Najładniej prezentują się zdjęcia drukowane na płótnie i naciągane na drewniane krosna malarskie. Do wyboru pozostają różne rozmiary i kształty fotoobrazów.

Personalizowana skrzynka na alkohol lub szkło

Pięknie wykończone, drewniane skrzynki na alkohole i szkło z pewnością ucieszą rodziców i teściów będących koneserami wysokiej klasy trunków. Butelka wina lub innego alkoholu jest często wręczanym prezentem, jednak sama w sobie nie prezentuje się zbyt elegancko. Gustowna, personalizowana oprawa nada Waszemu podarkowi ekskluzywnego wydźwięku i bezcennej wartości. Możecie się zdecydować na skrzynkę pojedynczą lub podwójną, na specjalne opakowanie na wino albo na ekskluzywny zestaw z karafką i szklankami. Na skrzynce takiej może zostać wygrawerowany dowolny tekst podziękowania dla rodziców.

Drewniana skrzynka z indywidualnym grawerem, kryjąca w środku karafkę o pojemności 750 ml i dwie szklanki