Nie możesz sobie pozwolić na koloryzację włosów normalnymi farbami? Odkryj farby Biokap Delicato+

Farbowanie włosów każdorazowo wpływa na włosy, niezależnie od tego jakiej farby użyjemy. Nie mamy na myśli jedynie zmiany koloru, ale też struktury włosów, częste farbowanie będzie niosło znaczącą różnice w tym, jak nasze włosy zachowują się przy myciu, czesaniu i modelowaniu.

Sam proces powoduje zwiększoną utratę kosmków tego dnia. Niektóre kobiety samodzielnie farbują włosy, inne regularnie umawiają się do fryzjera.

Decydujemy się na różne farby do włosów, a nie każda z kobiet może korzystać z farb, które są dostępne na rynku w sieciowych drogeriach. Często posiadają substancje o bardzo intensywnym działaniu, przez co podrażniają i są przyczyną reakcji alergicznych. Swędzenie, wysypka, pieczenie, zaczerwienienie skóry to nieprzyjemne konsekwencje, w ciężkich przypadkach mogą one wystąpić na całym ciele. Jednocześnie farby do włosów, które uznawane są za delikatne i pozwalają zminimalizować przykre skutki, nie dają pożądanych rezultatów. 

Chociaż silne uczulenia są rzadkie, zawsze warto dbać o swoje włosy w należyty sposób, pielęgnować je tak, aby były w jak najlepszej kondycji. Naturalne składniki, które będą korzystnie działały na włosy, ale też wspomagały koloryzację, wyeliminowanie ze składu substancji drażniących, to nieodłączne cechy bezpiecznych farb do włosów. To właśnie bezpieczeństwo powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu przy podejmowaniu decyzji o tym, jaką farbę wybrać, szczególnie jeśli borykamy się z problemami skóry głowy i słabą kondycją włosów. 

Jaką farbą do włosów farbować włosy skutecznie bez negatywnego wpływu?

Koniec ze swędzeniem skóry głowy po farbowaniu – Biokap Nutricolor 

Dla kobiet, które chcą lepiej zadbać o skórę głowy podczas farbowania stworzona została linia naturalnych dermo farb do włosów Nutricolor. Co wyróżnia te farby? Ich skład jest oparty na dobroczynnych wyciągach roślin. Za odżywienie i nawilżenie włosów odpowiadają proteiny owsiane, pszenne, ryżowe i sojowe. Cechuje je brak substancji, które powodują alergie i podrażnienia skóry takich jak amoniak, rezorcyna, parabeny i silikony. W naturze jest siła, stąd w składzie znajduje się także kompleks kwasów owocowych, który zapewnia włosom intensywny kolor. Promienie słoneczne niestety mogą działać niekorzystnie na włosy, dlatego w składzie znalazł się, nieprzypadkowo, wyciąg z wierzby, będący naturalnym filtrem chroniącym przed ich szkodliwym działaniem. 

Wykorzystanie olejku arganowego w serii produktów Nutricolor zapewnia bezpieczeństwo farbowania poprzez działanie przeciwzapalne i łagodzące objawy alergii. Naturalna roślinna formuła sprawia, że koloryzacja jest bezpieczna, mamy pewność, że pielęgnujemy włosy, które zyskają piękną barwę. 

Dla specjalnego traktowania włosów – Biokap Delicato

Dla osób, które nie mogą korzystać z normalnych farb i ich skóra głowy wymaga szczególnej pielęgnacji, a delikatne farby nie kryją skutecznie, powstała linia Delicato. Skóra wrażliwa wymaga specjalnego traktowania, szczególnie przy farbowaniu, stąd warto wybierać farby pielęgnacyjne. Farby z tej serii są pozbawione substancji podrażniających i wywołujących alergie, także mogą z nich korzystać osoby uczulone na parafenylenodiaminę. Sprawdzony bio olejek arganowy, liofilowe kwasy owocowe sprawiają, że farbowanie jest szczególnie bezpieczne, a kolor nadzwyczaj intensywny, proteiny zapewniają odpowiednie nawilżenie i doskonałe odżywienie. 

Farby do włosów bez chemii, delikatne i naturalne, gwarantujące idealne krycie zostały pierwszymi aptecznymi dermo farbami w Polsce, wyróżnione i rekomendowane przez Krajowego Konsultanta ds. Dermatologii. 

Nadzwyczaj delikatne farby do włosów – Biokap Nutricolor Delicato+

Wyżej opisany problem delikatnych naturalnych farb do włosów można rozwiązać korzystając z farb pielęgnacyjnych Biokap Delicato+, która przeznaczona jest dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą farbować włosów tradycyjnymi farbami. 

Ponadto zmagając się z problemem bardzo słabych włosów, cienkich, kiedy walczymy z uczuleniami skóry głowy niestety farbowanie jest bardzo problematyczne, a dla wielu kobiet nawet nie możliwe. Biokap Nutricolor Delicato+ jest farbą, która może być stosowana przez praktycznie każdą kobietę i jest odpowiedzią na potrzeby tych pań, które do tej pory nie mogły sobie na koloryzację pozwolić. Dzieje się tak, dlatego że w składzie nie umieszczono żadnych podrażniających składników. Amoniak, alkohol, parabeny, silikony, soda i nikiel mogą być powodami problemów i podrażnień, dodatkowo farba wolna jest od PPD i toluenodiamin, które wywołują reakcje alergiczne. 

W opakowaniu produktu znajdziemy krem koloryzujący, emulsję Nutrifix utrwalającą kolor oraz odżywkę regenerującą i krem ochronny na skórę. Krem ochronny pozwala na uniknięcie nieestetycznych przebarwień oraz dodatkowo zabezpiecza skórę głowy i uszu. 

Biokap Delicato+ wyróżnia skład, niemal wszystkie składniki są wyciągami pochodzenia naturalnego. Wymienione wcześniej kwasy owocowe, proteiny pszenne i owsiane, wyciąg z wierzby i olejek arganowy sprawiają, że koloryzacja daje spektakularne efekty, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa skóry i włosów, nawet tych najbardziej wrażliwych i delikatnych. 

Warto zwrócić uwagę, że marka Biokap z dbałością podchodzi do jakości składników wykorzystywanych w produkcji farb do włosów. Zwraca szczególną uwagę by składniki roślinne pochodziły z upraw kontrolowanych i były uprawiane naturalnymi metodami bez ingerencji nowych technologii.