Netflix za darmo – czy to oby na pewno koniec?

Liczne badania pokazują, że znaczna większość Polaków zakłada konta na serwisach streamingowych. Każdy zna taką osobę, która nie jest subskrybentem żadnego VOD płatnego. Kiedyś do tego zachęcały okresy próbne darmowe, ale Netflix je zlikwidował. Jednak wciąż możemy uzyskać Netflix za darmo. W jaki sposób?

Koniec próbnego okresu

Decyzja największego na świecie stramingowego serwisy, aby zlikwidować miesiąc próbny bez opłat, przyjęta została w naszym kraju w sposób dwojaki. Część osób niestety narzekała, że Netflix Polskę traktuje troszkę po macoszemu, ponieważ nie brakowało także głosów, że jest to cios w oszustów, którzy próbują ten system wykiwać. Widzimy także wyraźnie, że cały rynek systemów streamingowych zmierza w stronę ograniczenia znacznego, a w niektórych nawet likwidacji całkowitej próbnych okresów.

Znacząco to jakoś nie wpływa na samą popularność stramingu w naszym kraju. Jednak nie oznacza to, że platformy te mogą rezygnować z różnych metod zachęcających nowych widzów. Dlatego właśnie Netflix rozpoczął rekomendacyjny program dla swoich użytkowników.

Każdy posiadacz konta na Netflixie wygenerować może link pojedynczy, który zawiera darmowy próbny miesiąc do przekazania osobie, która jeszcze nie ma subskrypcji. W ten sposób możliwy jest Netflix za darmo.

Jak to można zrobić?

Co zrobić, aby taki link zdobyć? Po otwarciu głównej strony serwisu, w górnym prawym rogu znajdziemy ikonę prezentu. Kliknięcie w ikonkę przeniesie nas do podstrony z łączem indywidualnym, które skopiować można lub też udostępnić swoim znajomym przy pomocy Twittera, Messengera, Facebooka, WhatsAppa czy też maila. Osoba, która otrzyma nasz link, będzie się mogła zarejestrować na platformę i korzystać przez równy miesiąc z biblioteki całkowicie za darmo.

Netflix także ma sposób na oszustów ewentualnych, którzy by chcieli korzystać wielokrotnie z łącza czy też używać go incognito. Próby podobne skończyć się powinny otwarciej informacyjnej strony użytkownika, że z oferty tej skorzystać mogą jedynie klienci nowi lub też zablokowaniem rejestracji jeszcze na poziomie e-maila oraz hasła.

Regulamin, który jest dołączony do regulaminu zaznacza nam, że całkowicie niemożliwe jest skorzystanie z niego w handlowych celach. Jest także zabronione wysyłanie masowe łączy wraz z rekomendacją oraz reklamowanie oraz promowanie ich w sposób jakikolwiek publiczne. Serwis sobie zostawia również prawo do dyskwalifikacji użytkownika, który linka zdobył w nieuczciwy sposób lub też niezgodny kompletnie z regulaminem. Osoby, które zrobić chciałyby biznes na miesiącach darmowych, nie mają nawet na co liczyć.