Netflix thriller – co obejrzeć warto na serwisie?

Netflix thriller to gatunek filmów bardzo popularny. Musimy przyznać, że platforma Netflix pochwalić się może sporą liczną thrillerów. Wybór jest taki duży, że bez wątpienia zadowoli osoby, które poszukują mocniejszych wrażeń oraz także dreszczyku emocji.

Prawdziwy dreszczowiec

Dreszczowiec jest idealną pozycją dla kogoś, kto lubi odczuwać strach lekki, ale także bez zakrywania oczy czy też podskakiwania z powodu następnych tak zwanych jump scare’ów. Jeśli poszukujemy emocji filmowych to świetnie trafiliśmy. Gigant streamingowy jest odpowiednim miejscem dla wszelkich entuzjastów tegoż gatunku. Dostarcza bowiem doznań różnego rodzaju. W zasadzie to od thrillerów o mordercach seryjnych do filmów, które się przecinają z kinem akcji bądź też czarną komedią.

Każdy ma inny gust

Wiemy już, że Netflix thriller to popularna kategoria. Musimy przyznać, że znajdziemy w niej naprawdę sporo propozycji ciekawych. Jednak tak naprawdę z naszej perspektywy jest trudno cokolwiek doradzić innym, ponieważ każdy z nas zdaje sobie sprawę, że mamy po prostu inny gust. Dla jednej osoby dany film będzie niczym strzał w dziesiątkę i będzie go chwaliła, a dla innych będzie to totalny chłam.

Warto zatem zapoznać się zawsze z opisem filmu oraz zwiastunem. Dzięki temu udaje się nam rozeznać w temacie. Co jak co, ale chyba nie ma niczego gorszego od natrafienia na film, który tak naprawdę dla nas jest jedynie stratą czasu i straciliśmy tylko wieczór. Nie lubimy takiego poczucia.

Wiemy doskonale, że można porównać sobie opinie o danym filmie. Jeśli średnia jest imponująca, to musi to już świadczyć o tym, że jest to film godny polecenia.

Warto na Netflixie również zapoznawać się z TOP10. Jest to dla nas pewnego rodzaju ściągawka, która wskazuje nam na filmy, które obecnie są bardzo chętnie oglądane. Niestety nie ma czegoś takiego jak TOP10 thrillerów na Netflixie. Możemy jedynie buszować w samej kategorii.

Może akurat temat ten da do myślenia twórcom Netflixa i zrobią listy polecające (oczywiście na bieżąco aktualizowane) z konkretnych gatunków. Na sam koniec dodajmy, że thrillery są zdecydowanie jednym z najmodniejszych gatunków filmowych nie tylko na samej platformie, ale ogólnie mówiąc.

Lubimy tego rodzaju filmy. Czy o czymś jeszcze powinniśmy pamiętać? Weźmy pod uwagę także seriale, które są wciągające i możemy z danym serialem spędzić naprawdę wiele, wiele wieczorów. Oczywiście nie są to „tasiemce” jakie spotykamy w naszej polskiej telewizji. Kilka tysięcy odcinków to zdecydowanie nie jest propozycja dla nas.